Yaratıcı 40 ürün şirkete ne kattı?

Pek çok şirket yeni ürün stratejisini yenilikçilik üzerine kurmuş durumda. İnovatif yeni ürünleriyle fark yaratırken, cirolarını ve pazar paylarını artırıyorlar. Üstelik kullanabiliyor.

28.08.2014 22:21:420
Paylaş Tweet Paylaş
Yaratıcı 40 ürün şirkete ne kattı?


YENİ BULUŞLAR
Şirketler yenilikçiliğe yatırım yaparken en gurur veren sonucu yeni buluşlara imza attıklarında alıyor. Wavin Group bu şirketlerden biri. 2014 yılında Wavin Group’un Türkiye operasyonu olan Wavin Pilsa, 2 inovatif ve uluslararası ürünü Türkiye pazarıyla tanıştırdı.

Bunlardan biri yeni nesil sıcak suya dayanıklı tesisat borusu BasaltTherm, diğeri ise push-fit sistemi ile çok hızlı montaj imkanı sağlayabilirken aynı zamanda sökülebilen ek parça sistemine de sahip olan Hep2O adlı ürün.

Wavin Pilsa Genel Müdürü Orhun Çapanoğlu, “BasaltTherm, yeni nesil hammadde PP-RCT ve yüksek ısıya dayanıklı doğal bazalt lifleri kullanılarak üretildi. BasaltTherm ve Hep2O kullanıcıların karşılaştıkları zorlukları ve problemleri ortadan kaldırmaya yönelik tasarlandı” diyor. Çapanoğlu, Hep2O’nun işçiliği yüzde 90’a kadar azaltarak verimliliğe büyük katkı sunduğunun altını çiziyor.

Philips Türkiye CEO’su Göktuğ Gür ise en son inovatif ürünleri dünyanın ilk birleşik ev aydınlatma sistemi olan Philips HUE’den söz ediyor. Kablosuz kontrol ve akıllı telefon ya da tabletler üzerinden ışığı kişiselleştirme imkanı sunan Philips HUE, ev aydınlatmasını bambaşka bir boyuta taşıdı.

DENNIS LU 3M TÜRKİYE TEKNİK DİREKTÖRÜ
"YENİLİKÇİLİĞE LİDERLİK EDİYORUZ"
11.000 AR-GE ÇALIŞANI

Yıllık gelirimizin yaklaşık yüzde 5,5'ini AR-GE'ye ayırıyoruz. 3M'in küresel çapta AR-GE'de görev alan yaklaşık 11.000 çalışanı bulunuyor. İnovasyon odağımız ile müşterilerimizin ihtiyaçları temelinde yeni ürünler geliştirmeye veya halihazırda var olan ürünlerde iyileştirmeler yapmaya odaklıyız.

YÜZDE 40 ENERJİ TASARRUFU
LED tabela teknolojisine uygun olarak ürettiğimiz, arka yüzey aydınlatmalı Translucent Filmler, kısa süre önce çıkardığımız inovatif ürünler arasında. Bu ürün LED teknolojisine uygun geliştirildi. Yüzde 40'a kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Bir diğer inovatif ürünümüz ise kritik olmayan ticari iç ve dış tabelalar, işaretler, çıkartmalar ve yapışkanlar için tasarlanmış metalize olmayan mikroprizmatik kaplama 2100 Flexible Prismatic Reflektif Kaplama.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz