Terk edilen kurallar

Aslında herkes bilincinde... 10 yıl öncesinin pek çok iş kuralı artık tarih olmuş durumda.

25.12.2015 14:58:400
Paylaş Tweet Paylaş
Terk edilen kurallar
İŞ DÜNYASININ 8 YENİ KURALI
1 - Socar Türkiye CEO’su KENAN YAVUZ Artık mesai kavramı 9 ila 6 saatleri arasıyla sınırlı değil 7 gün 24 saate yayılmış esnek çalışma saatleri kabul görüyor.
2 - Mudo Genel Müdürü BARIŞ KARAKULLUKÇU Sürekli ofiste olma zorunluluğu kalktı, evden çalışma ve sürekli ulaşılabilir olma gibi kavramlar öne çıktı.
3 - İpekyol Miroglio Yönetim Kurulu Başkanı YALÇIN AYAYDIN Kendinden bekleneni yapan reaktif çalışanlar değil inisiyatif alan proaktif çalışanlar yeni dönemin gözdesi.
4 - Saica Ambalaj Türkiye Genel Müdürü KAAN ÖZKAN Y kuşağı işverenden net hedefler bekliyor ve bir üst basamağa geçebilmek için hangi süre içinde neleri başarması gerektiğini bilmek istiyor.
5 - Saica Ambalaj Türkiye Genel Müdürü KAAN ÖZKAN Yeni dönemde çalışanlar gönüllülük aktivitelerine ve hobilerine vakit ayırması için şirketleri tarafından daha çok teşvik ediliyor.
6 - Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı DAVUT DOĞAN Kariyer planlama, motivasyon, açık kapı gibi kavramlar olmazsa olmaz İK uygulamaları arasına girmiş bulunuyor.
7 - Orka Holding YKB. SÜLEYMAN ORAKÇIOĞLU Şirket içi iletişimde e-posta, cep telefonu, whatsapp, e-öğrenme gibi teknolojinin sunduğu her türlü olanak kullanılıyor.
8 - CarrefourSa CEO’su MEHMET NANE Rekabet açık kapı ve hızlı iletişim gerektirdiği için çalışanlarla yöneticiler arasındaki mesafe azaldı. Uzun toplantılar azaldı.

HIZLI ÇÖZÜM KABİLİYETİMİZ ARTTI
MEHMET T.NANE / CARREFOURSA GENEL MÜDÜRÜ
YÖNETİME ERİŞİM ZORDU
Eskiden mesai saatlerimiz sabah 08.00’da başlıyor, akşam 18.00’da bitiyordu. Bugün mesai saatlerimiz yine 08.00’da başlıyor ancak 17.30’da sona eriyor. Geçmişte yönetime erişim de zordu. Artık açık kapı uygulaması var.
AÇIK KAPI UYGULAMASI
Açık kapı uygulamamız, şirketimizin yazılı olmayan kurallarından biri. Çalışanlarımızın görüş, şikayet ve önerilerini istediği herhangi bir yöneticiye istediği zaman aktarabileceği bir iletişim modeli. Geri bildirim almanın yanı sıra iş süreçlerine çalışanların entegrasyonu ve olası sorunlar için hızlı çözüm kabiliyetimizi artırıyor.
TEMİZ MASA KURALI
Uygulamanın sürdürülebilirliğini ve kolaylığını sağlamak adına üst düzey yöneticilerimizin odalarında kapı yok. Artık temiz masa kuralımız da var. Bu şirketimizin bilgi güvenliğinin korunması için şirket kültürüne yerleştirdiğimiz ancak yazılı olmayan kurallarımızdan biri. Düzenli bir ofis ortamı yaratarak, hem kişilerin konsantrasyonunun sağlanmasını hedefliyoruz hem şirket bilgilerine ilgisiz kişiler tarafından erişilmesinin engellenmesi için basit bir tedbir almış oluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz