Global KOBİ platformu Denizli'deydi

Ekonomist ve Capital'in TTNET İŞYERİM’in desteğiyle oluşturduğu Global KOBİ Platformu buluşmasının 2.si mayısta Denizli’de yapıldı.

17.07.2015 20:48:260
Paylaş Tweet Paylaş
Global KOBİ platformu Denizli'deydi
Global ekonomik kriz büyük şirketler ve holdinglerden daha çok KOBİ’leri etkiliyor. Türkiye ekonomisinin omurgasını oluşturan KOBİ’ler özellikle finansman sıkıntısı çekiyor, yeni finansman kanalları arıyor. Finansman dışında yeni pazar arayışlarını sürdürüyor, yeni satış kanalları geliştirmek için internet olanaklarını da en verimli şekilde kullanmaya çalışıyor. Capital ve Ekonomist dergilerinin TTNET İŞYERİM’in ana sponsorluğunda oluşturduğu Global KOBİ Platformu’nun ikinci durağı 25 Mayıs 2009’da Denizli, oldu. KOBİ’leri aynı çatı altında toplayan ve sorunlarına birlikte çözüm üreten bu platforma, Denizlili çok sayıda işadamı katılırken toplantıda Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen’in yaptığı Türkiye ekonomisi ve bankacılığı ile ilgili sunum oldukça ilgi topladı. Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, ilin ekonomisi ile ilgili genel bir bilgi verirken, TTNET Kurumsal Müşteri Kazanımı ve Bağlılığı Müdürü Boran Çelikkol, KOBİ’lerin internet kullanımı konusunda bilgi verdi. Turkven Private Equity Ortağı Kerem Onursal, Turkven’in başarılı KOBİ’lerle işbirliği yapabileceğinin altını çizdi. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Oktay Mersin de KOBİ’lerin özellikle finansman alanında yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Anadolu’yu dolaşıyor
Global KOBİ Platformu, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen toplantılar gerçekleştiriyor. KOBİ’lerin önünü açacak anket ve araştırmalar yapıyor. Ülke ekonomisinin temelini oluşturan KOBİ’leri, Denizli’de gerçekleştirdiği toplantıda biraya getiren Global KOBİ Platformu’nun şu anda 5 bin şirketi bünyesinde topladığını hatırlatmak istiyoruz. Global KOBİ Platformu’nun Denizli’de düzenlenen toplantısında konuşan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Türkiye’nin omurgasını oluşturan KOBİ’lerin büyümesi gerektiğinin altını çizdi. Capital ve Ekonomist dergilerinin bu toplantıları KOBİ olarak sınıflandırmasının son derece doğru bir noktaya isabet ettiğini söyleyen Keçeci, “Ülkemizde ekonomi hareketlerini belirli bir seviyeye getireceksek, KOBİ’lerin sorunlarını ve vizyonlarını öne almamız gerekiyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz