"Son dönemece girildi"

Başarıya Yürüyenler Yarışması'nda son dönemece girildi.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Son dönemece girildi
Capital’in Johnnie Walker ile birlikte düzenlediği 40 yaş ve altındaki genel müdürlerin yarıştığı “Başarıya Yürüyenler Yarışması”nda internet üzerinden yapılan oylama, bu ay sona eriyor. “Keep Walking” felsefesinden doğan yarışmada, son kararı ise iş ve akademi dünyasından oluşan seçkin jüri verecek.
Oy verme süreci sonrasında toplanacak jüri, oylama sonucuna göre ilk 10’a giren genel müdürleri değerlendirecek. Değerlendirmede adayların kariyerleri, yarattıkları katma değer incelenecek. Yarışma 31 Ocak 2010 tarihine kadar devam edecek.
Bu yıl, 18 genel müdürün dahil olduğu Başarıya Yürüyenler Yarışması, www.capital.com.tr sitesi üzerinden gerçekleştirilen oylama ile yapılıyor.Gönderilen oylar sonucunda, her ayın en çok oy alan ilk 10 genel müdürü açıklanıyordu.

İlk iki değişmedi
Aralık ayında yarışmanın birinci ve ikincisi değişmedi. Büyük çekişmenin yaşandığı yarışmanın birincisi, kasımda olduğu gibi aralık ayında da tüketim ürünleri şirketi Ontex’in genel müdürü Özgür Akyıldız oldu. 35 yaşında olan Akyıldız, toplam 13 bin 687 oy aldı.
İş hayatına Frito Lay’de başlayan Akyıldız, 7 yıl önce Avrupa’nın önde gelen hijyenik ürün üreticisi Ontex’e satış müdür yardımcısı olarak transfer oldu. Bir yıl önce de şirketin Türkiye genel müdürlüğü görevine atandı. Geçen yıl 125 milyon Euro elde eden Ontex’in ihracatı, 2005’ten bu yana yüzde 166 büyüdü. Ayrıca ihracat yapılan ülke sayısı son 1 yılda 29’dan 34’e çıktı.
Verifone Genel Müdürü Soner Çaşur da Akyıldız gibi bir önceki aya göre sıralamadaki yerini korudu. Akyıldız’a karşı 38 yaşındaki Çaşur, 12 bin 287 oy aldı. Türkiye’de ilk POS sistemini kuran ekibin içerisinde yer alan ve birçok bankanın POS sisteminin kurulması sürecini yöneten Çaşur, elektrik ve haberleşme mühendisliği mezunu. 3 yıldır da Verifone’un genel müdürlüğü görevini yürütüyor. Çaşur, aynı zamanda Verifone’un Güneydoğu Avrupa bölgesi grup başkan yardımcısı.
Başarıya Yürüyenler’in aralık ayı üçüncüsü ise Arçelik LG Klima Genel Müdürü Hakan Bulgurlu oldu. T-Systems Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu’ndan üçüncülüğü alan Bulgurlu, 37 yaşında. 14 yıldır Koç Topluluğu bünyesinde görev alan Bulgurlu, 2 yıldır Arçelik LG Klima’nın genel müdürlüğünü yürütüyor.

Jüride kimler var?
Yarışmanın jüri ekibinde iş dünyasının önde gelen isimleri yer alıyor. Jüri üyelerinin listesi ise şöyle: Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Aclan Acar, insan kaynakları uzmanı Pembe Candaner, Capital CEO Club Başkanı Akın Öngör, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülçin Büyük Özkan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Küçük, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Subaşı, Capital, Ekonomist ve PCnet Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Eczacıbaşı, Hürriyet İK Editörü Serdar Devrim, Diageo Türkiye Genel Müdürü Aydın Soysal, Praesta/ Mentor Leadership Yönetici Ortağı Hande Yaşargil ve Egon Zehnder International Yönetim Danışmanı Murat Yeşildere.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz