Türkiye'nin kadın girişimcisi yarışması

2010 yılı Türkiye'nin kadın girişimcisi yarışması başladı.

17.07.2015 20:48:230
Paylaş Tweet Paylaş
Türkiye'nin kadın girişimcisi yarışması
Garanti Bankası, 2006 yılından bu yana Türkiye ekonomisinde aktif olarak rol alması gerektiğine inandığı kadın girişimcileri, “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” yarışmasıyla destekliyor. Ekonomist dergisinin işbirliği ve KAGİDER’in katkılarıyla gerçekleştirilen yarışmanın 2010 yılında 4.’sü düzenlenecek. Yarışmada, Türkiye’nin Kadın Girişimcisi’nin yanı sıra, “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” de ödüllendiriliyor. 2007 yılında 113 kadın girişimcinin katıldığı yarışmaya, 2008 yılında 806, 2009 yılında ise 2.119 kadın girişimci katıldı.
Türkiye’deki kadınların ticari ve sosyal "girişimci ruhunu" ortaya çıkartarak, kadın girişimci sayısının gelişmiş ülkelerin seviyesine yükselmesine katkıda bulunmak amacı ile hazırlanan yarışmaya katılımın kısa sürede bu kadar artması, kadın girişimciler nezdinde yaratılan sinerjinin olumlu olduğunu gösteriyor.
Yarışma, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren ve gerçek başarı hikayelerini kendileri yazan, , Türkiye’de yaşayan ve hakim ortak olduğu şirketi yıllık 25 milyon TL’nin altında ciro yapan kadın girişimcilerin projelerini değerlendiriyor.
Bugüne kadar gerçekleştirilen yarışmalarda jüri üyeleri, başvuran kadın girişimcileri, yaratıcı ve üretici fikrin sermaye ile birleştirilmesi, gelişmeye uygun yepyeni bir projeyle alanında/sektöründe fark yaratılması, dış pazarlara yönelik çalışmalar yapılması ve büyüme stratejileri hazırlanması ve istihdam yaratılması gibi kriterlere göre değerlendiriyor.
Yarışmaya başvurular Garanti’nin kadın girişimci portalı www.garantikadingirisimci.com ve Ekonomist dergisinin web sitesi www.ekonomist.com.tr üzerinden, Garanti Şubelerinden alınacak formlarla veya KAGİDER aracılığıyla, 15 Mart 2010 tarihine kadar yapılabiliyor. Türkiye’de yaşayan, hakim ortak olduğu şirket yılda 25 milyon TL’nin altında ciro yapan kadın girişimciler bizzat başvurabiliyor veya aday gösterilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz