150 yeni mezunu gruba katacağız

Yıldız Holding, 49 bin kişilik istihdam rakamıyla Türkiye’nin en büyük işverenlerinden biri. Global şirket olma yolunda emin adımlarla ilerleyen şirkette genç mezunlar için de önemli fırsatlar bulunuyor. Yıldız Holding de insan kaynakları politikasında yeni mezunlara büyük önem veriyor. Genç yetenekleri bünyesine katmak için Bizz@Kampüss gibi yarışmalar düzenliyor. Yıldız Holding İK Genel Müdürü Faruk Gözleveli, yeni mezun adayları, önemli bir kaynak olarak gördüklerini söylüyor ve “Bu çerçevede bu yıl 150 yeni mezun istihdam etmeyi planlıyoruz” diye konuşuyor.

29.09.2015 11:30:440
Paylaş Tweet Paylaş
150 yeni mezunu gruba katacağız
Yıldız Holding ve grup şirketleri Türkiye’nin en beğenilen şirketleri arasında yer alıyor. Tüm dünyada 49 bin kişiye istihdam sağlayan grup, hızla global şirket olmaya doğru koşuyor. Üniversite öğrencileri ve genç yeni mezunların da hayallerini süsleyen şirkette gençler için pek çok fırsat var. Fabrikalardan pazarlamaya, satıştan finansa, insan kaynaklarından satın almaya her yıl yüzlerce yeni mezun gruba katılıyor. Yıldız Holding İK Genel Müdürü Faruk Gözleveli, “Yeni mezun adayları, önemli bir kaynak olarak görüyoruz. Bu çerçevede bu yıl 150 yeni mezun istihdam etmeyi planlıyoruz. Her an nitelikli iş gücüne ihtiyacımız oluyor. Kritik pozisyonlarımıza ise holding içinden yerleştirmeler yapmaya özen gösteriyoruz” diyor. Yıldız Holding’in yeni yeteneklerle tanışma konusunda çok önem verdiği bir de yarışması var. Bizz@Kampüs, bölüm fark etmeksizin Türkiye’deki tüm üniversitelerin 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine açık. Gözleveli, yarışmada kat ettikleri yolun çok önemli olduğunu söylüyor ve “Her geçen yıl genç arkadaşlarımızın yarışmaya olan ilgisi artıyor. Önceki yılda başvuru sayımız 1.325 takım iken bu yıl 1.730 takım oldu. 117 farklı üniversiteden başvuru aldık. Bu sayı Türkiye’deki üniversitelerin yüzde 65’ine tekabül ediyor” diyor. Yıldız Holding İK Genel Müdürü Faruk Gözleveli’nin sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle:
*Yıldız Holding ve şirketleri bünyesinde işe başlayan gençleri nasıl bir kariyer yolculuğu bekliyor?
Her an nitelikli iş gücüne ihtiyacımız oluyor. Bu ihtiyacı karşılayacak en önemli kaynağın yine bizde olduğuna inanıyoruz. Kritik pozisyonlarımıza holding içinden yerleştirmeler yapmaya özen gösteriyoruz. Öyle ki yedekleme hedefi, üst düzey yönetim ekibimizin yıllık hedefleri arasında önemli bir yer tutuyor. Bu açıdan baktığımızda kendi gelişimi için inisiyatif alan, proaktif, uyum yeteneği yüksek, yeniliklere açık, ekiple çalışabilen, iletişime önem veren gençlerimizi Yıldız Holding’de çok zengin bir kariyer yolu bekliyor.
*İşe alımda tercih ettiğiniz öncelikli okul veya bölümler var mı?
Yıldız Holding’deki tüm fırsat lar, üniversite ve bölümlerin tamamına eşit mesafede. Önceliği belirleyen, pozisyonlarımızın gerektirdiği nitelikleri ölçen işe alım araçlarımız. Hızlı büyüyen bir şirketiz. Hem tüketicilerimizin genç olması hem de gençlere hitap eden alanlarda hizmet verdiğimiz için yeni mezun adaylara iş olanağı sağlıyoruz. Fabrikalarımızda ve satış ekiplerimizde yeni mezunlara her zaman ihtiyaç duyuyoruz. İnsan kaynakları stratejimizde öncelikli konular arasında yer alan yetenekli yeni mezunların şirketimize kazandırılmasına yardımcı olacak projeler gerçekleştiriyoruz. Yeni mezun alımlarımızda şirketlerimizin ve departmanlarımızın ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz. Bunun için İnsan Kaynakları Planlaması ve ÖnceBiz gibi uygulamalarımız var. Bu uygulamalarımız bölüm ya da pozisyon fark etmeksizin terfi edenin yerine yeni mezun alımına imkan sağlıyor. Yıldız Holding’deki tüm fırsatlar, üniversite ve bölümlerin tamamına eşit mesafede. Önceliği belirleyen, pozisyonlarımızın gerektirdiği nitelikleri ölçen işe alım araçlarımız. Hızlı büyüyen bir şirketiz. Hem tüketicilerimizin genç olması hem de gençlere hitap eden alanlarda hizmet verdiğimiz için yeni mezun adaylara iş olanağı sağlıyoruz. Fabrikalarımızda ve satış ekiplerimizde yeni mezunlara her zaman ihtiyaç duyuyoruz. İnsan kaynakları stratejimizde öncelikli konular arasında yer alan yetenekli yeni mezunların şirketimize kazandırılmasına yardımcı olacak projeler gerçekleştiriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz