Akademi mezunları milyonu aştı

Türkiye'de şirket akademileri her geçen yıl mezunlarına mezun katarak etkilerini artırıyor.

1 MAYIS, 20130
Paylaş Tweet Paylaş
Akademi mezunları milyonu aştı


KÜLTÜRÜNE YAKIŞIR ÇALIŞAN YETİŞTİRİYOR
Erkek hazır giyiminin öncü şirketlerinden Kiğılı’nın eğitim merkezi “Kiğılı Akademi”, 2007 yılında kuruldu. Şirketin insan kaynakları departmanı tarafından yönetilen Kiğılı Akademisi’nde çalışanlar haftada ortalama 16 saat eğitime tabi tutuluyor. Kiğılı’nın online akademisi ise 2012 yılında faaliyete başladı. Böylelikle tüm çalışanların değişik lokasyonlardan, aynı hizmeti, aynı kalitede alabilme imkanı sağlandı. Online akademi ayrıca, personel ve yönetim açısından zaman maliyeti gibi birçok avantajı da beraberinde getirdi. Kiğılı Akademi’de bugüne dek 16OO kişi eğitim gördü. Ağırlıklı olarak şirketin satış pazarlama bölümlerindeki çalışanlar eğitildi. Ayrıca, şirketin bölge müdürleri, ürün müdürleri ve mağaza koordinasyon ekipleri de bu akademide eğitim aldı. Akademide “yöneticilik, fark yaratan servis, iletişim, satış teknikleri, marka, ürün bilgisi” gibi birçok farklı konuda eğitim programları gerçekleştirildi. Eğitimlerin yanı sıra bloglar, kitap özetleri, sınavlar, yarışmalar ve sunumlar gibi farklı üretimler de Akademi Kiğılı’nın online bölümünde yer alıyor. Şirket yönetimi online sisteme birçok konuda eğitim notlarını da ekleyerek, çalışanlarının gelişimlerine katma değer sağlamayı hedefliyor. Kiğılı yetkilileri eğitim merkezi için, “Akademimiz kurulduğundan beri hedeflerini tutturmaya ve Kiğılı kurum kültürüne yakışır çalışanlar yetiştirmeye devam ediyor” diyor.

TÜRK TELEKOM “300 BİN KİŞİYE ULAŞTI”
5 YILDA 300 BİN KATILIMCI

Türk Telekom Akademi (TT Akademi), 2008 yılında Türk Telekom çalışanlarının mevcut potansiyellerini performansa çevirecek eğitim ve gelişim uygulamaların geliştirilmesi için kuruldu. 2008-2013 arasında toplamda 300 binden fazla çalışan akademiden faydalandı. Özellikle operasyon, teknoloji, bireysel ve kurumsal müşteri, insan kaynakları, destek ve regülasyon, finans, strateji ve iş geliştirme birimlerinden çalışanlara eğitimler verildi.
EKOSİSTEMİ DE EĞİTTİ
Ayrıca Türk Telekom’un kurumsal ve bireysel satış kanallarıyla TT Grup Şirketleri çalışanları da eğitimlere katıldı. TT Akademi’de Türk Telekom çalışanlarının mesleki bilgi ve yetkinlik gelişimini sağlayacak kurumsal eğitim ve gelişim faaliyetleri yürütülüyor.
YELPAZESİ GENİŞ
Akademide kişisel gelişim, kurumsal dil gelişimi, insan kaynakları ve oryantasyon, yazılım, ürün ve hizmet, telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri gibi farklı kategorilerde e-öğrenme eğitimleri geliştiriliyor. “Telekomünikasyon sektörü için sertifikasyon programları”, “yönetici ve lider geliştirme sertifikasyon programları”, “bilgi teknolojileri ve BT süreç eğitimleri”, “network ve yazılım sertifika eğitimleri” TT Akademi’de verilen eğitimlerden birkaçı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.