Çalışılabilecek en iyi şirketiz

Esra Güller hedeflerinin çalışmaktan mutluluk duyulan, ayrıcalıklı bir iş yeri ortamını sürdürmek olduğu söylüyor.

1.08.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Çalışılabilecek en iyi şirketiz


Şirket içi iletişimi kuvvetlendirmek için ne gibi sistem ve uygulamalarınız var?
Kurum içi iletişimimizin her seviyede açık, hiyerarşiden ve bürokrasiden uzak, yapıcı ve teşvik edici olması takım ruhumuzu, motivasyonumuzu ve hepsinden öte başarılarımızı birlikte sahiplenmemizi sağlıyor. Çalışanlarımızın bu anlamda bağlılıklarını daha da artırmak hem de şirkete yeni katılacak kişilere tercih edilecek bir ortam yaratabilmek için her zaman fark yaratan insan kaynakları uygulamaları geliştirmeye çalışıyoruz. Intranetin güncel olmasına maksimum özeni gösteriyor, çalışanlarımızın özel hayatlarına dokunan konuları örneğin doğum günleri, evlilikler, AXA bebekleri, hastalıklar gibi hiçbir şekilde atlamıyoruz. Intranetin fazla kurumsal kaldığı yerlerde çalışanlarımıza daha sıcak kutlama notlarıyla geri dönüşler yapıyoruz.

Şirkete yeni giren çalışanlarımızla “CEO Yemekleri” organize ederek şirket stratejilerimizi ilk ağızdan duymalarını sağlıyoruz. Kurumsal sorumluluk anlayışımızı güçlendirmek ve farkındalık yaratabilmek adına belli bir hafta düzenleyerek, birçok aktiviteyle çalışanlarımızın bir araya gelmesini sağlıyoruz. Yine aynı şekilde yılın belli bir günü “Aile-Çocuk Aktivitesi” gerçekleştirerek çocuklarıyla şirkete gelmelerini ve onlara çalışma ortamlarını göstermelerini sağlıyoruz. İnsan kaynakları olarak düzenli ziyaretlerle çalışanlarımızı birebir dinlemeye özen gösteriyoruz. Her yıl bağımsız bir şirket tarafından gerçekleştirilen “bağlılık anketinde” çalışanlarımızın serbestçe yorum yapmaları için XJU teşvik ediyoruz. Önerilerini ve varsa şikayetleri hem üst yönetim hem de insan kaynakları olarak detaylı şekilde inceliyoruz ve hızlı aksiyonlar alarak çalışanlarımızla paylaşıyoruz.

Çalışanların performans değerlendirmesinde nasıl bir sistem uyguluyorsunuz?
AXA Sigorta’nın yetkinlik ve hedef yönetimine dayalı ve elektronik ortamda yürütülen performans yönetim sistemi, 2005 yılından bu yana kesintisiz ve düzenli olarak uygulanıyor. Performans değerlendirmeden ziyade bir yönetim sistemi diye adlandırmamızın nedeni değerlendirmenin yanı sıra her bir çalışanın gelişim planlarının belirlendiği ve yönetildiği; terfi sürecine direkt katkı sağlayan sistemlerden biri olması ve uluslararası platformda görevlendirmelere destek vermesi... Performans yönetim sürecinde nihai SİGORTA değerlendirmenin adil olması ve standart bir değerlendirme ortamının yaratılmasının amaçlandığı gözden geçirme/harmonizasyon toplantıları da son yıllarda gerçekleştiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz