Çeşitlilik kulübün yaratıcılığını artırıyor

Bade Sipahioğlu Işık, Akbank Düşünce Kulübü’nün 5’inci yılını ve çalışmalarını anlattı.

1.02.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Çeşitlilik kulübün yaratıcılığını artırıyor
5’inci yılına giren Akbank Düşünce Kulübü ’nün bu yılki teması “tasarruf kültürü”. Bunun için çalıştaylar düzenleyip yeni fikirler üreten kulüpte tıp doktorundan felsefeciye avukattan ekonomiste kadar farklı branşlardan gençler var. Akbank İnsan Kaynaklanndan Sorumlu Genel Müdüü Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık, “Bu çeşitlilik, Akbank Düşünce Kulübü ’nün yaratıcılığına büyük zenginlik katıyor” diyor. Akbank Düşünce Kulübü, 5 yıl önce kuruldu. Farklı disiplinlerden gelen 111 üyesi var. Sadece üniversite 3’üncü sınıf öğrencilerinin özel sınavla üye olabildiği kulübe girişte, genel not ortalamasının yanı sıra kişilik özelliklerine de bakılıyor. Üyeler, üniversiteden mezun olsalar bile kulüple bağları kopmuyor. Yurtdışmdaki think-tank kulüpleri gibi düzenli bir araya gelip beyin fırtınası yapıyorlar. Amaçları ise Türkiye için yenilikçi fikirler üretip sürdürülebilir değer yaratmak. Kulüpte felsefeciden ekonomiste farklı disiplinlerden gelenlerin bulunduğunu söyleyen Akbank insan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık, “Bu çeşitlilik yaratıcılığımızı artırıyor” diyor. Işık, Akbank Düşünce Kulübü’nün 5’inci yılını ve çalışmalarını şöyle anlattı:

Akbank Düşünce Kulübü kurma fikri nasıl ortaya çıktı?
Akbank Düşünce Kulübü, gelişim ve yenilikçiliğin en önemli parçası olan gençlerle birlikte düşünmek ve Türkiye’nin geleceği için birlikte değer yaratmak için bundan 5 yıl önce yola çıktı. Kulüp, Akbank içinden yönetici ve çalışanların yanı sıra Akbank dışından bankanın çalıştığı iş ortaklarından oluşan geniş katılımlı bir grubun ürettiği bir düşünce oluşumu. “Akbank Düşünce Kulübü”, ilk olarak 2008 Eylül ayında Akbank’ın üniversitelerde gerçekleştirdiği tanıtımlarla duyurulmaya başlandı. Detaylı bir seçim süreci sonrası belirlenmiş ilk üyeleriyle çalışmalarına başladı.

Akbank Düşünce Kulübü gençlere ne gibi avantajlar sunuyor?
Akbank Düşünce Kulübü, gelecekte Türkiye’yi yönetecek potansiyeli bulunan, üniversite yaşamında başarılı, parlak gençlerin, Akbank çatısı altında kendilerini geliştirebildikleri bir yer. Bu kulübe üye gençler, çeşitli sosyal ve akademik çalışmalarda bulunabilir. Hem Akbank’ta hem de Türkiye’de alanlarında çok değerli yöneticilerle iletişim kurabilir. Özellikle Akbank Düşünce Kulübü, gençlerin yöneticilerin deneyimlerinden yararlanabildikleri, sürekliliği olan, aidiyet duygusu yüksek, değer yaratan bir kulüp. Akbank’ın sürekli gelişim ve yenilikçilik bakış açısıyla en önemli ilgi alanlarından biri olan “gençlik” ile iletişim sağlamak, trendleri takip etmek, yeni ürün ve hizmetlerde onların fikirlerini almak, durum ve koşullara yönelik bakış açılarını öğrenmek amacıyla kurulan Akbank Düşünce Kulübü ile Akbank, gençlerin hayatlarında yer edinmeyi amaçlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz