Değerlerimize uygun gençler arıyoruz

Boyner Holding İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu ile her yıl 800’e yakın yeni işe alım yapan grubun özgün İK politikasını ve “Boy-nerli” olmayı konuştuk.

25.09.2014 21:15:590
Paylaş Tweet Paylaş
Değerlerimize uygun gençler arıyoruz


“DEMOKRATİK BİR ORTAM YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ”
ÖZGÜR BİR ORTAM

Grup bünyesinde “Çalışan El Kitabı” var ve bu kitap son derece özgürlükçü bir şekilde çalışan haklarını tanımlıyor. Yasakları tanımlamak yerine istediğimiz ortamı tanımlıyoruz. Örneğin “Twitter kullanmayın” demek bize uygun değil. Böyle bir şeyi yasaklayamayız. Tabii ki insanlar kullanacak. Ama deriz ki “Sosyal medya hesaplarınıza şu kurallara uygun olarak girin.”

GÜVEN ESAS

Boyner Grubu gücünü sadece müşterisinden alıyor. O müşteriyle yüz yüze olan ise bizim çalışanlarımız. Yani bu gücümüzü mağazalarımızdaki arkadaşlarımıza emanet ediyoruz. Dolayısıyla onlara her şekilde hem güvenmemiz hem güven vermemiz gerekiyor. O yüzden mümkün olduğunca demokratik bir çalışma ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Her şey çalışana güven üzerine kurulu.

HERKES EŞİTTİR
Fırsat eşitliğine ve iletişime çok önem veriyoruz. Aslında şirket olarak kurduğunuz sisteme değil insanınıza aşık olduğunuz zaman her şey tıkır tıkır ilerliyor. Çünkü sistemler değişir. Önemli olan insan odaklı olmak. Herhangi bir konuda hiçbir ayrımcılığa kesinlikle göz yumulmaz. Bu medeni hal olabilir, engellilik olabilir, azınlığa mensup olmak olabilir. Çalışanlarımız hiçbir konuda en ufak ayrımcılık hissetmez. Hissettirilmesi bizim açımızdan çok önemli bir suçtur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz