Öğrenci hesabı olmayan üniversiteli kalmayacak

Galip Tözge ile gençlere yönelik sundukları avantajlı bankacılık hizmetlerini ve exi26’yı konuştuk...

1.08.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Öğrenci hesabı olmayan üniversiteli kalmayacak
Akbank, exi26 ile gençlere yönelik birçok avantajlı bankacılık işlemini birarada sunuyor. Hedefi ise öğrencilerin bankacılık hizmetlerine mümkün olan en az masrafla ve en çok avantajla ulaşmasını sa,ğla,mak. Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Ya,rdımcısı Galip Tözge, “Öğrencilerin harçlıklarının sorunsuz bir şekilde ellerine ulaşması için neler yapabileceğimizi düşündük ve yenilikler getirdik” diyor. Türkiye’nin neredeyse hemen her şehrinde artık bir üniversite var. Bu nedenle pek çok üniversite öğrencisi ailesinden uzakta eğitimini sürdürüyor. Bu öğrencilerin günlük nakit ihtiyaçlarının karşılanması hem ailelerin hem öğrencilerin en temel ihtiyaçlarından biri. Akbank da bu ihtiyaçtan yola çıkarak 7 yıl önce gençlerin bankacılık hizmetlerine çözüm olabilmek için exi26’yı hayata geçirdi. Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, “exi26 bankacılık hizmetlerimizle amacımız eğitim için yurtdışına ya da şehir dışına giden her öğrencinin hayatını kolaylaştırmak. Öğrencilerin bankacılık ihtiyaçlarına mümkün olan en az masraf ve en çok avantajla ulaşmalarına yardım ediyoruz” diyor. Akbank’ın exi26 bankacılık hizmetlerinde öğrenci hesabı, bir vadesiz mevduat hesabı gibi çalışıyor. Ancak öğrenci hesabına gönderilen havalelerde velilerden ve bu hesaptan başka hesaba gönderilen havalelerde öğrenciden ücret alınmıyor. Tözge, bunun yanı sıra öğrencilerin vadesiz döviz hesaplarından da hesap işletim ücreti almadıklarını söylüyor. Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge ile gençlere yönelik sundukları avantajlı bankacılık hizmetlerini ve exi26’yı konuştuk:

Akbank’m genel olarak gençlik bankacılığına yaklaşımım, ürünlerini, exi26 bankacılık hizmetlerini detaylı olarak anlatır mısınız?
-
Türkiye’de halen nüfusun önemli bir oranı, maalesef bankacılık hizmetleriyle tanışmamış du-
rumda. Diğer yandan her yıl yeni ürün ve hizmetler daha önceden bankaya uzak duran müşterileri bankacılık sektörüne çekiyor. Bu kitlenin büyük bir kısmı ise öğrenciler ya da öğrencilik hayatından iş hayatına geçen gençlerden oluşuyor. Bugünün gençlerinin, yarının iş dünyasını oluşturacağını unutmadan özellikle üniversite öğrencilerini hedef alan segment yapılanmamız ve ürünlerimizle biz de tam bu kitleye ulaşmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızla tüm üniversiteli gençlerin birer Akbank exi26 öğrenci hesabı olmasını, öğrenci hesabı olmayan üniversiteli kalmamasını amaçlıyoruz.

Exi26’nm gençlere yönelik ne gibi avantajları var?
-
Akbank olarak 2005 yılında gençler için exi26’yı hayata geçirdik. exi26 bankacılık hizmetlerimiz arasındaki ana ürünlerimiz, öğrenci hesabı ve Axess exi26 kredi kartı. Öğrenci hesabı, bir vadesiz mevduat hesabı, ancak bu hesaba gönderilen havalelerde göndericiden ve hesaptan giden havalelerden hesap sahibi öğrencilerden masraf alınmıyor. Ayrıca yurtdışından Türkiye’ye eğitim amaçlı gelen öğrenciler ile burslarını döviz olarak alan öğrenciler için açacakları vadesiz döviz hesaplarından hesap işletim ücreti alınmıyor. Bunların dışında öğrenci hesabı sahibi exi26’lılar, ihtiyaç duydukları zaman öğrenci hesabına bağlı olan neoexi26 banka kartları ile ayda iki kez diğer banka ATM’lerinden masrafsız para çekebiliyor. Bu avantaj yurtdışmdaki ATM’ler için de geçerli. Gençlerimiz diğer ana ürünümüz olan Axess exi26 kredi kartı ile kitap, eğitim ve okul harcamaları için sürekli olarak fazladan 3 taksit fırsatına sahip. Ayrıca 100 TL ve üzeri tek çekim olarak yaptıkları harcamaları, ihtiyaç duymaları halinde daha sonra faizsiz olarak taksitlendirilebiliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz