"Sahayı iyi bilmek şart"

Tütün ve sigara sektöründe faaliyet gösteren ImperialTobacco’da yeni mezun işe alım oranı yüzde 3-5 arasında değişiyor

18.03.2016 16:14:590
Paylaş Tweet Paylaş
"Sahayı iyi bilmek şart"
Peki çalışanlarınız şirketinizi ne kadar cazip görüyor? Çalışan memnuniyetini artırmaya yönelik olarak neler yapıyorsunuz?
Tütün sektörü olarak hızlı tüketim sektöründe faaliyet gösteren bir şirketiz ve FMCG sektörü en çok çalışılmak istenen sektörlerin başında geliyor. Faaliyetlerimizi yüksek verimlilik ve etik standartlarda yürütmek için çalışan bağlılığı ve motivasyonu bizim için çok önemli. Çalışan bağlılığını artırma sorumluluğu çalışan, yönetici ve üst yönetimin ortak sorumluluğu olmakla birlikte, İK olarak gereken araç ve kaynakları tüm çalışanlara sağlıyoruz. Çalışanmemnuniyetini artırmaya yönelik şirket içinde ve dışında birçok faaliyette bulunmaya özen gösteriyoruz. Çalışanlarımızın özel günlerini tebrik etmek ve bu günlerde kendilerine hediye göndermek, şirket içi kutlamaları düzenlemek (yılbaşı, happy hour...), işin stresinden bir nebze uzaklaşmaları için farklı alanlarda uzmanlaşmış konuşmacıları davet etmek bunlardan birkaçı. Bunun dışında, takdir kültürü yaratmaya yönelik çeşitli çalışan ödüllendirme programları yürütüyoruz. Çalışma ortamında verimliliği artırmaya yönelik esnek çalışma saatleri, serbest kıyafet gibi uygulamaların yanı sıra sosyalleşme ve keyif alanlarının yaratıldığı bir ofis ortamına sahibiz.
Üniversiteden yeni mezun bir insanın şirketinizde çalışabilmesi için hangi özelliklere sahip olması gerekir?Gereksinimler rolden role farklılık gösterse de tüm mezunlardan beklediğimiz bazı ortak özellikler var. Öncelikle programa seçilecek tüm adayların başvuru tarihi itibarıylamezun olmuş, akademik açıdan başarılı, akıcı İngilizce dilbilgisine sahip ve farklı lokasyonlarda çalışmaya da hazır olması gerekiyor. 
Yeni mezunlara özel bir istihdam politikanız var mı? 
Yeni mezunlara kariyerlerinin başında yurtdışı tecrübesiyle tanışma imkanı sağlıyoruz. Imperial Tobacco Türkiye olarak şirketimizin faaliyet gösterdiği 160 ülkeden 25’inde uygulanan “Global Graduate Program”ının bir parçasıyız. Global program çerçevesinde satış, pazarlama, finans, İK, üretim ve lojistik fonksiyonları için yenimezun alımı yapılıyor. Bu yıl 6’ncısını düzenleyeceğimiz program ile Imperial Tobacco’nun global stratejisine paralel olarak hissedarlarımız ve paydaşlarımız için sürdürebilir kârlılık yaratacak, Türkiye’de organik büyümeyi gerçekleştirecek, akıllı, istekli, yüksek potansiyelli ve ileride uluslararası kariyer yapmak isteyen genç yetenekler için ciddi kariyer fırsatları sunuyoruz. Farklı bir iş hayatı hayal eden genç yeteneklere gerçek saha deneyimi kazandırıp birinci adımda sorumluluk alabilecekleri bir fırsat yaratıyoruz. Seçilen arkadaşlarımız, bu programa katılan diğer ülkelerden mezunlarla birlikte çalışma imkanı bulacakları projelerde yer alacaklar. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz