Stajdan başlayan yükseliş

Genç Capital, stajyerlikten yöneticiliğe yükselmeyi başarmış, henüz 30’larında olup kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmaya devam edenleri bir araya getirdi.

12.06.2014 15:39:210
Paylaş Tweet Paylaş
Stajdan başlayan yükseliş


Tansuğ, stajının ardından şirketten yarı zamanlı iş teklifi alıyor. Böylece üniversite son sınıfta haftanın iki veya üç tam günü Unilever merkez ofiste çalışmaya devam ediyor. Mezun olmasına kısa bir süre kala Unilever’e tam zamanlı iş başvurusu yaptığını anlatan Tansuğ, “Zorlu bir mülakat sürecinin ardından iş teklifi aldım.

Şu anda Unilever Türkiye’de tedarik zinciri direktörü unvanıyla çalışıyorum. Uzun süreli staj yaptığınız şirket ile aranızda duygusal bir bağ gelişiyor. Daha üniversitede okurken iş hayatına dair fikirleriniz ya daha önce etrafınızdan duyduklarınızdan ya da hayal ettiklerinizden ibaret oluyor.

Staj ile birlikte bir anda kendinizi iş hayatının içinde buluyorsunuz. Dolayısıyla ilk tercihinizin doğru yer olması iş hayatına dair ilk izleniminiz açısından çok önemli. Unilever’in bu anlamda doğru bir şirket olduğunu düşünüyorum” diyor.

BÜYÜK KAZANIMLAR
Yeşim Tekstil’e ilk adımını stajer olarak atan Kerim Bayram yıllar içinde adım adım yükselerek Yeşim Tekstil’in üretim direktörü pozisyonuna geldi. Babasının da daha önce grup içinde çalışmış olmasının staj için şirketi tercih etmesinde önemli olduğunu belirten Bayram, staj döneminde yaşadıklarını da büyük bir kazanım olarak nitelendiriyor.

“Staj deneyimim şirketin organizasyonel yapısını anlayabilmek, iş süreçlerini gözlemleyebilmek ve gelecekte yapacağım işin inceliklerini öğrenmek bakımından oldukça faydalı oldu. İş hayatına dair ilk izlenimlerim de bu dönemde gelişti” diyor. Staj sonrasında Yeşim Tekstil’in kendisini görüşmeye çağırmasıyla Bayram’ın şirketteki ikinci macerası başlıyor.

Staj dönemimden bu yana çalıştığı Yeşim Tekstil’in artık kendisi için bir aile gibi olduğunu anlatan Bayram, “Uzun yıllardır edindiğim tecrübeler, dostluklar ve yönetim safhasının her aşamasında farklı görevler almam işimi daha iyi yapmam için bana güç veriyor. Şu anda üretim direktörü olarak görevimi sürdürüyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz