Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

Deloitte, danışmanlık ve denetim konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden. İK Direktörü Ebru Pilav, Genç Capital’in sorularını yanıtladı.

28.04.2014 22:42:450
Paylaş Tweet Paylaş
Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

Önümüzdeki temmuz ayında seçtiğimiz genç arkadaşlarımızı staja göndereceğiz. Bu arkadaşlarımız dünyanın çeşitli yerlerinde ofislerde staj yapacak, ardından Türkiye ofisinde de çalışabilme imkanına sahip olacak. Dünyaya liderler yetiştirmeye çalışıyoruz ve gençliğin içindeki ışığın parlamasına destek olmak istiyoruz.

Şirkette kaç kişi lider olabiliyor?
Herkes lider olabiliyor Yani 1.350 diyebiliriz.

Çok hızlı yükselme şansı tanıyorsunuz. Bu durumun negatif yönleri yok mu?
Çok iyi ve düzenli eğitimlerle, kontrollerle sürekli danışman ilişkileriyle o kısa süreci avantaja çeviriyoruz. Hızla tırmanıyorsunuz ama bunu avantaja çeviriyoruz. Deloitte Global CEO’nun son makalesi, genç CEO’larla ilgili.

Bu makaleye göre artık dünya öyle bir değişiyor ki 25-30 yaş arasındaki CEO’lar tüm dünyada artıyor. Uzun vadeli bakıldığında yeni jenerasyon özellikle belli sektörlerde liderlik basamaklarına oturacak.

Yeteneği nasıl elde tutuyorsunuz?
Yeteneği tutmak için en önemli şey liderlik. Dolayısıyla lideri, o lideri de yetiştirmek için ortam yaratan, vizyon veren kurum. Organizasyon lider ve çalışan arkadaşlarımız birbirinden ayrılamaz. Liderlik gerçekten önemli. Bir kere bunu çok iyi yapmaya çalışıyoruz. Bunu çok iyi yaptığınızda o arkadaşımızı tutabiliyorsunuz.

Sosyal medya, iletişim, esneklik olabilecek sosyal aktiviteler, sanat aktiviteleri, hobi kulüpleri gibi fırsatlarla arkadaşlarımızı burada tutabiliyoruz. Biz, insana dokunacak işler yapmanın önemine inanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz