Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

Deloitte, danışmanlık ve denetim konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden. İK Direktörü Ebru Pilav, Genç Capital’in sorularını yanıtladı.

28.04.2014 22:42:450
Paylaş Tweet Paylaş
Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

“YENİ NESLİN BEKLENTİSİNİ KARŞILIYORUZ"
DELOITTE NE SUNUYOR?

Biz hem Türkiye’de hem Türkiye dışında uluslararası camiada liderler yetiştirmek istiyoruz. Dolayısıyla lider yetiştirmek deyince aslında lider olmayı hayal eden bir genç için böyle bir vizyon sahibi bir şirketin çatısı altında olmak bence çok önemli.

Yeni nesil çok hızlı lider olmayı istiyor. Deloitte diyor ki biz içeride ve dışarıda geleceğin liderlerini yetiştiririz. Bu zaten çok çarpıcı. Deloitte ne sunuyor? Yeni nesil geldi, görüşmelerini tamamladı ve Deloitte ailesinin bir ferdi oldu. 1 yıl çalıştı. 1 yıl kolay değil. Çok çalışıyorsunuz...

KISA ARALIKLA TERFİ
Bunun ardından bu yolda hayali ve hedefi olan bir genç için 1 yıl sonra bir promosyon geliyor. Tekrar 2 yıldan sonra bir promosyon daha geliyor. Zaten 1 ya da 2 yıl aralıklarla terfi alıyorlar. Bu önemli bir şey ve bunu biliyorlar.

Araştırmalara bakarsanız yeni nesil şeffaflık, değer verilmek ve sürecin içine katılmak istiyor. Biz şeffafız, kişileri işin içine alıyoruz ve onların kafalarındaki soru işaretlerinin bir kısmını cevaplıyoruz. Bu da huzurlu bir ortam yaratıyor. Deloitte’un yaptığı yeni bir araştırmaya göre, yeni nesil şirkette sadece para ve unvan değil bir anlam, huzur arıyor ve biz yeni neslin beklentisini karşılıyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz