Yurtdışında kariyer vaadimiz var

Toplam 29 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından Anadolu Grubu, genç yetenekler için önemli kariyer fırsatları vadediyor. Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer, şirketlerinde işe başlayan yeni mezunlara kariyer planlarını destekleyici eğitimler sunduklarını belirtiyor, “Yeni mezun çalışanlarımızın performanslarını yakından takip ederek uzun vadede kariyer gelişimlerini planlıyoruz. Farklı coğrafyalarda ve farklı sektörlerde şirketlerimizin bulunmasının avantajını kullanarak pek çok kariyer imkanı sağlıyoruz” diyor.

10.03.2015 11:45:180
Paylaş Tweet Paylaş
Yurtdışında kariyer vaadimiz var

* İşe alım yaparken adaylar hangi elemelerden geçiyor? Son yıllarda bu elemelerde bir değişiklik oldu mu? Her bir pozisyon için gerekli görülen durumlarda, yetkinlik bazlı mülakatlar, genel yetenek testi, İngilizce sınavı, mesleki kişilik envanteri yapıyoruz. Değerlendirme merkezi uygulamalarımızla adayları değerlendiriyor ve sonrasında işe alım sürecimizi başlatıyoruz. Yeni işe alımlarda dijital kanallarımızı aktif olarak kullanıyoruz. www.anadolukariyerim.com adresinden Anadolu Grubu’nda görev alabilmek için başvurulabildiği gibi, Anadolu Grubu Kariyer Facebook İş fırsatları sekmesinden iş ilanlarına ulaşılarak başvuru yapılabiliyor. Adaylar ilanları kendi sayfasında ve Twitter’da paylaşabiliyor. Anadolu Grubu’nun yenilenen web sitesinden “Anadolu Grubu’nda Yaşam”ın detaylarına ulaşabiliyorlar. Ayrıca, Linkedin’de bulunan kurumsal hesabımızdan grup ve grup şirketlerimiz hakkında güncel konularla ilgili bilgilendirmede bulunuyor, profesyonel yaşama dair kullanıcılarla paylaşımlar gerçekleştiriyoruz.
* İşe alımlarda kişinin eğitim durumunun yanı sıra hangi özelliklere dikkat ediyorsunuz? Son yıllarda aradığınız özelliklerde bir değişiklik oldu mu?
* İşe alımlarda öncelikli olarak adayların, Anadolu Grubu kurum kültürüne ve değerlerine uygunluklarını değerlendiriyoruz. Anadolu Grubu olarak, sadece faaliyette bulunduğumuz ülkelere değil, her yerde ve herkese en iyi hizmet ve ürünleri sunma hedefiyle çalışıyoruz. Bu yolda ilerlerken, grubumuzun en küçük biriminden, en büyük organizasyonuna kadar her noktasının kendine ilke edindiği güven, şeffaflık, vefalı olmak, topluma ve çevreye duyarlılık, insan odaklı olmak, bilgiye öncelik vermek temel değerlerimiz. Bunların yanı sıra adayların ekip çalışmasına inanan, iletişime açık, gelişmeye önem veren, kültürler arası çalışabilen, ürün kalitesini ve müşteri tatminini gözeten, katılımcı, girişimci ve yenilikçi bireyler olmalarını bekliyoruz. Adayların başvurdukları şirkete ve çalışmak istedikleri fonksiyona yönelik ilgileri ve motivasyonları da ayrıca son dönemde dikkat edilen bir başka önemli özellik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz