Erciyes’e 300 milyon Euro’luk dev proje

Tamamlandığında her yıl 300 milyon Euro gelir getirmesi beklenen Erciyes Kış Turizm Merkezi'nin aldığı yol...

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Erciyes’e 300 milyon Euro’luk dev proje


Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı
“İLK DEFA DAĞ OTELCİLİGİ BU KADAR İLGİ GÖRDÜ”

ARSA KAPIŞILDI
Proje kapsamında yapılacak 21 otelin arsası yatırımcılar tarafından büyük rağbet gördü.Türkiye’de ilk defa dağ otelciliği otel yatırımcılarının bu kadar ilgisini çekti. Bu noktada yatırımcının güvenini sağlayan en önemli unsurlar Erciyes Dağı’nın bir sahibinin olması, dağ ile profesyonel anlamda ilgilenen bir kurumun varlığı ve Erciyes’in tüm dünyada reklam,tanıtım ve PR faaliyetlerinin istikrarlı biçimde sürdürülmesi oldu.
ALTERNATİF YATIRIM
Bakanlığımızın stratejik olarak yürüttüğü ülkemizde turizmin çeşitlendirilmesi politikasına da paralel olarak ortaya çıkan yeni bir destinasyon, yatırımcıların mevcuttaki yoğun rekabet şartlarında yürüttükleri faaliyetleri için de bir alternatif oluşturuyor.
YABANCI İLGİSİ
Türkiye’de oluşmakta olan yeni bir kayak merkezi yabancı yatırımcı ve turizmcilerin de yoğun ilgisini çekmekte.Türkiye’nin turistik, ekonomik, politik imajının en yüksek noktasına ulaştığı şu dönemde özellikle Avrupalı ve Arap turizm yatırımcıları Erciyes’e yatırım yapmak amacıyla geziler düzenliyor. Otelciler, gıda işletmecileri, sportif faaliyet organizatörleri, danışman şirketler, eğlence alanları üreticileri Erciyes’te gerek yer almak gerek yap-işlet-devret sistemiyle ticari faaliyet yapmak için talepte bulunuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz