Forum Kayseri, 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayaca

Projenin, Kayseri ve çevresinin yeni çekim merkezi, kentin modern yüzü olması bekleniyor.

1.05.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Forum Kayseri, 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayaca
Forum Kayseri Alışveriş ve Yaşam Merkezi, toplam 160 bin metrekarelik kapalı alanı, yaklaşık 65 bin metrekare kiralanabilir alanı, ulusal ve uluslararası markalardan oluşan 200 mağazası, 9 bin 600 metrekare hipermarketiyle şehrin en büyük sosyal merkezlerinden biri olacak. Proje hayata geçtiğinde yaklaşık 2 bin 500 kişiye de istihdam sağlayacak. Forum Kayseri Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Multi Corporation’ın yüzde 100 iştiraki olan MultiTurk Mall ve Union Investment Real Estate AG’nin ortak yatırımı olarak hayata geçecek.
Ye­rel mi­ma­ri ve mo­dern ya­pı bir ara­da
Forum’lar yalnız ticari değerleriyle değil, tarihi ve kültürel birikimleriyle de Türkiye’nin en önemli kentlerinde yaşama değer katmayı amaçlıyor. Bu açıdan diğer AVM’lerle kıyaslandıklarında, bulundukları bölgenin perakende pazarına sadece ekonomik değil, sosyal ve kültürel boyutta da canlılık katıyorlar. Kayseri’de hayata geçirilecek Forum Kayseri Alışveriş ve Yaşam Merkezi de, mimarisiyle kente değer katıyor. Konsept tasarımı Multi Corporation, Hollandalı T+T Design, mimarisi T+T Design ve İspanyol L35, proje müellifliği Türkiye’den ERA tarafından yapılan proje, ana cephelerinde yer alan Kayseri taşları ve yerel mimariye özgü kemerleriyle modern ve geleneksel yapıyı bir araya getiriyor.
Or­ta Ana­do­lu’nun ti­ca­ret mer­ke­zi: Kay­se­ri
Multi Alışveriş Merkezi Yönetimi, 8’i Türkiye’de olmak üzere Avrupa genelinde 41 alışveriş merkezi işletiyor. Multi, her bir Multi konseptinin devamlılığını sağlamak, kalite ve yatırım değerlerini artırma odaklı bir strateji izliyor. Forum’lar da Multi’nin bu stratejisi çerçevesinde yapılanarak, bulundukları bölgede perakende pazarının en iyi performans gösteren merkezleri olarak faaliyet gösteriyor.
Kayseri, İç Anadolu bölgesinin önde gelen ticaret ve sanayi merkezi konumunda. Sanayi gelirleri tarım gelirlerinin bir hayli ötesinde seyrediyor. Ayrıca kara ve demiryollarının geçtiği kavşak noktası olması Kayseri’yi tarihi boyunca önemli bir ticaret merkezi haline getirmiş durumda. Bu özellikleriyle Kayseri bölgedeki en büyük ekonomik güç olarak dikkat çekiyor. Kayseri Orta Anadolu’nun ekonomik anlamda en kalkınmış şehirlerinden biri. Forum Kayseri, kente ve bölgeye katacağı değerle Kayseri’nin ekonomik anlamdaki refahına daha da büyük katkı sağlamayı hedefliyor. Bu yönleriyle Forum Kayseri’nin kentin önemli simgelerinden biri olması ve bölgedeki perakende pazarında ve sosyal yaşamında önemli bir canlanma yaratması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz