"Modern tesislerde üretim yapıyor"

Şirket yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda istikrarlı şekilde büyümeyi hedefliyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Modern tesislerde üretim yapıyor
1950 yılında Adana’da tekstil ve tarım ürünleri alım satımı ile faaliyete başlayan Bilici Grup, bugün ileri teknoloji ile donatılmış iplik üretim, iplik büküm, dokuma ve boya-terbiye tesisleriyle tekstil sektöründe önemli bir yere sahip. Bugün Bilici ailesi yaklaşık 11 milyon m2’lik verimli tarım arazisinde ayrıca çeşitli tarım ürünleri yetiştiriyor. Grup, günümüze kadar istikrarlı ve sürekli büyümeyi kendisine hedef seçerek bugünlere ulaştı.
Uzun yıllar iplik, pamuk ve kumaş ticareti yapan Grup, 1993 yılında Adana Hacı Sabancı Bölgesi’ndeki Bilgün AŞ isimli dokuma fabrikasını işletmeye açmış. Bu fabrikanın açılışını yine aynı bölgede 1998 yılında kurulan Biltaş AŞ isimli iplik büküm fabrikası ile 2000 yılında işletmeye açılan Misis AŞ isimli apre-boya fabrikaları izlemiş.
Grubun, uluslararası tekstil ihracatı yapan Bilici Tekstil Dağıtım isimli ayrı bir pazarlama şirketi bulunuyor. Bilici Tekstil Dağıtım, yine Grup bünyesinde oluşturulan ve ABD ile İtalya’da büroları bulunan Biltaş Textile Companies şirketiyle birlikte yurtiçi ve yurtdışından gelen yoğun taleplere cevap vererek, bu pazardaki yerini sağlamlaştırıyor.
Üre­tim te­sis­le­ri
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde Biltaş adı altında 1998 yılında kurulan iplik büküm fabrikasında yüksek kalite standartlarında üretim yapılıyor. İşletmelerinde en son teknolojiye uygun makine parkını bünyesinde barındıran büküm tesisi günlük 12 bin kg olmak üzere aylık 350 bin kg’lık kapasiteye sahip. Biltaş iplik büküm tesislerinde likralı çift kaplama, tek kaplama ile NE 10-NE 100 arası pamuklu tek kaplama gibi çeşitli şekillerde triko ve dokuma torsiyonlu büküm ve fiske işlemleri yapılabiliyor.
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 25 bin 200 m2’lik alanda yerleşik Misis Apre Tekstil Boya AŞ’nin boya terbiye fabrikası 11 bin 620 m2’lik kapalı alana sahip. Günlük üretim kapasitesi 50 bin metre olan tesislerde Avrupa ülkeleri ve ABD standartlarına uygun olarak ayda 1 milyon 500 bin metre üretim yapılabiliyor. Dünya standartlarında ileri teknoloji ile donatılmış Misis Apre-Boya tesislerinde, kontinü ve jet boyama ile zımpara, şardon, makas, kaplama, sanfor işlemleri ve her çeşit özel apre işlemleri yapılıyor.
Akreditasyonlu ve tam teçhizatlı fizik ve kimya laboratuarlarına sahip olan tesis, özellikle ihracat ürünlerinde aranan buruşmazlık, su geçirmezlik, çekmezlik, leke tutmazlık, teflon apre gibi özel apre işlemleri ile birlikte, boyama haslıkları konusunda üstün rekabet gücüne sahip. Son model yakma, kasar, gergisiz yıkama, gergisiz kurutma, germe kurutma, jet boyama, buharlama, silindir kurutma, kontinü boyama, sanfor, şardon, makas ve zımpara makinelerini bünyesinde toplayan Misis Apre-Boya Fabrikası, bölgenin seçkin boya terbiye tesislerinden.
Bi­li­ci ai­le­si ör­nek zey­tin­ci­lik ya­p›­yor
Bilici Ailesi, bin dönümlük araziye yaklaşık altmış dört bin zeytin fidanını uluslararası uzmanlar danışmanlığında dikmiş. Grubun büyüme stratejisinde kendi ürettiği zeytinlerle, İtalyanlarla ortaklık yaparak zeytinyağı fabrikası kurmak ve zeytinyağını yine İtalyanlara satmak var. Aile sahip olduğu geniş tarım arazilerinde, şeftali, elma, nar üretiminin yanı sıra senelik olarak yaptırdığı ekimlerle mısır, buğday üretimi de yapıyor.
Okul yap­t›r­d›
Bilici Ailesi sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da bölgeye katkısını sürdürüyor. Bilici Ailesi tarafından yaptırılıp, tüm teçhizatıyla birlikte donatıldıktan sonra Milli Eğitime bağışlanan Biliciler Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nde toplam 240 öğrenci eğitim görüyor. Ceyhan İlçesinin girişinde konuşlandırılan okul üç katlı olarak inşa edilmiş ve sekiz derslikten oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz