Tekirdağ büyükşehir olacak

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç sorularımızı yanıtladı.

1.09.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Tekirdağ büyükşehir olacak


Türkiye Cumhuriyetin 100’ncü yılına odaklandı. Bu hedef içerisinde Tekirdağ’ın konumu nedir? Tekirdağ’ın 2023 yılı planı var mı? Bu plan dahilinde yapılacak çalışmalardan bahsedebilir misiniz?
-
2023’te Tekirdağ, ülkemizin en önemli 10 şehrinden biri olacak. Biz belediye olarak gerek altyapı gerekse üstyapı çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda hızlandırarak devam ettiriyoruz. Havanın, doğanın ve denizin temiz olması Tekirdağ’a olan ilgiyi ve yatırımı artırdı ve daha da arttıracaktır. Ulaşımın kolay oluşu, insan kalitesinin yüksekliği, tarım ve hayvancılığın verimliliği ve gelişmiş sanayisi ile Tekirdağ bir cazibe merkezidir.

TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI OP. DR. ADEM DALGI
“ULAŞIM AĞININ ORTASINDA YER ALIYORUZ”
LİMANLAR SANAYİCİYİ CEZBEDİYOR

Tekirdağ limanının Haydarpaşa limanına uzaklığı 70 mil, Bandırma limanına 53 mil, Ambarlı limanına 55 mil, Gemport limanına 80 mil,Varna limanına 212 mil, Köstence limanına 262 mil. İstanbul ile Edirne-Kapıkule’yi birbirine bağlayan demiryolu, ilde sanayileşmenin yoğun olduğu Muratlı, Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinden geçiyor. Muratlı-Tekirdağ arasındaki 25 kilometrelik demiryolu yapım çalışmaları tamamlandı ve 2’nci hattın çalışmaları devam ediyor.
ŞEHRİN HAVAALANINA UZAKLIĞI 20 DAKİKA
Çorlu uluslararası havaalanı Çorlu’ya 15 kilometre uzaklıkta,36 hektar arazi üzerinde 10 bin 434 metrekare kapalı alana, 11 adet uçak park sahasına, 2 adet 3 kilometre uzunluğunda piste sahip. ILS sistemine sahip havaalanının yıllık yolcu kapasitesi 600 bin, yıllık uçak kapasitesiyse 10 bin. Kapasitenin büyütülmesine yönelik faaliyetler devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz