TÜYAP, Bursa’yı fuar şehri yapacak

TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü sorularımızı yanıtladı.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
TÜYAP, Bursa’yı fuar şehri yapacak
Avrasya'nın en büyük fuarı BURTARIM, Anadolu'nun en büyük otomobil fuarı Bursa Otoshow, Doğa Av Fuarı, MODEKS gibi önemli fuarlar düzenleyen TÜYAP, bu yıl sonuna kadar 850 bin ziyaretçiye ulaşmayı amaçlıyor. TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü Ilhan Ersözlü, hedeflerinin Bursa'yı fuarcılıkta Türkiye'nin en önemli ikinci şehri yapmak olduğunun altını çiziyor.Oomotiv ana ve yan sanayi, beyaz eşya, makine ve savunma sanayi başta olmak üzere ambalaj, tekstil, tarım makineleri, elektrik-elektronik sanayi üretiminde önemli bir potansiyele sahip olan Bursa, İstanbul’dan sonra en çok fuar düzenlenen şehirlerden biri olma özelliğine sahip, 2001 yılında kurulan Tüyap Bursa Fuarcılık, Avrasya'nın en büyük fuarı BURTARIM, Anadolu'nun en büyük otomobil fuarı Bursa Otoshow, MODEKS gibi önemli fuarlara ev sahipliği yapıyor, TÜYAP, Bursa Uluslararası Fuar Merkezi’nde 6 ayrı salondan oluşan 40 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 140 bin metrekare alan üzerinde faaliyet gösteriyor.

Geçen yıl 23 farklı fuar düzenleyen TÜYAP Bursa Fuarcılık, 640 bin 889 ziyaretçi ağırladı, 2013 yılında toplam 18 fuar düzenlemek için izin aldıklarını söyleyen TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, bu yıl düzenledikleri sekiz fuarla 400 bin kişiyi Bursa'da ağırladıklarını belirterek yıl sonuna kadar toplam ziyaretçi sayısının 850 bine ulaşmasını hedeflediklerini anlatıyor. TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü sorularımızı yanıtladı.

TÜYAP'ın Bursa'ya gelişi ne zaman ve nasıl oldu?
İstanbul'da bulunan merkez fuar alanı içindeki büyümeden sonra Anadolu’ya yönelik projeler ağırlık kazandı. Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep İzmir, Konya, Kayseri ve Samsun illerinde ofisler açıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz