"Alemdar'ın zeytinyağı tutkusu"

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hasan Alemdar ile hobilerini, bu hobilere ne kadar zaman ayırdığını ve kendisi için anlamını konuştuk.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Alemdar'ın zeytinyağı tutkusu
1992 yılında Türk Henkel ailesine katılan ve bir yıldır da Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hasan Alemdar, iş insanlarının mutlaka hobileri olması gerektiğini düşünen isimlerden. Alemdar’ın da pek çok ilgi alanı var.

Ailesinden miras kalan Ayvalık’taki zeytin bahçelerinin bakımını yapan tecrübeli profesyonel, zeytin yetiştiriciliğiyle uğraşıyor. Hatta bu alanda ‘butik’ bir marka yaratmayı planlıyor. Aynı zamanda tam bir kayak tutkunu olan Alemdar’ın en favori kayak adresi ise Avusturya Alpleri...

Hasan Alemdar, Türk Henkel'in yürütme kurulu başkanı. Yönettiği şirketin son dönemde rekabette ön plana çıkmasında etkili bir isim. Alemdar, bu kadar yoğun tempoya sahip olmasına rağmen hobilerinden de ödün vermiyor. Pek çok farklı alanla yakından ilgileniyor.

Son dönemde en fazla mesai ayırdığı konu ise zeytin yetiştiriciliği. Ailesinden miras kalan Ayvalık'taki zeytin bahçelerinin bakımını yapıyor. Bu konuda oldukça da iddialı. İlerleyen yıllarda butik bir marka yaratmayı bile planladığını söylüyor. Alemdar, zeytin konusunda çocukluktan gelen bir pratik ve bilgi birikimi olduğunu söylüyor.

Yine de analitik ve bilimsel metotları öğrenmek ve uygulayabilmek için birçok kitap okuduğunu da belirtiyor. Şu anda en çok modernleşme ve maliyet alanlarına odaklandığına değiniyor ve "İleride iş tempomu biraz düşürüp zeytinciliğin ticaret kısmına da eğilebilmeyi çok arzu ediyorum. Kendini mevcut alternatiflerden ayrıştırabilmiş, farklı, butik bir marka yaratmayı ve sınırlı bir çerçevede dağıtmayı planlıyorum" diye konuşuyor. Tecrübeli yöneticiyle hobilerini, bu hobilere ne kadar zaman ayırdığını ve kendisi için anlamını konuştuk:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz