"Ayvalık'ta huzur buluyorum"

Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner’le çok sevdiği memleketi Ayvalık’ı ve buradaki hayatını konuştuk...

28.12.2016 14:50:520
Paylaş Tweet Paylaş
"Ayvalık'ta huzur buluyorum"
Ümit Boyner, 8 grup şirketi, 25’ten fazla markası ve 10 binden fazla çalışanı olan Boyner Grup’un yönetim kurulu üyesi. 15 milyondan fazla müşterisi olan Boyner Grup’ta yeni iş fikirlerinden büyük finansman kararlarına kadar her önemli kararda aktif rol oynuyor. Boyner Grup’un liderlik programı BİG’in ve toplumsal yatırım programlarının tepe yönetim düzeyinde sponsorluğunu yapıyor. 2010-2013 yılları arasında 3 yıl TÜSİAD başkanlığı da yapan Boyner, aynı zamanda TEGV, TESEV gibi 5 önemli vakfın mütevelli heyeti üyesi. Yoğun iş hayatında Ümit Boyner’in ve ailesinin kaçış noktası ise Ayvalık. Tam bir Ayvalık aşığı olan Boyner’in ailesi de Ayvalıklı. Ailesinin kökleri mübadele öncesine ve Ege Adaları’na uzanıyor. Ailesinin göçmen olduğunu ve mübadele sırasında Ayvalık’a yerleştiğini söyleyen Boyner, “Ayvalık benim memleketim, burada huzur buluyorum. Eşimle birlikte yılın 2-3 ayını Ayvalık’ta geçiriyoruz” diyor. Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner’le çok sevdiği memleketi Ayvalık’ı ve buradaki hayatını konuştuk:
Ayvalık sizin için çok önemli bir yer. Ayvalık’ta neler yapmayı seviyorsunuz ve neden Ayvalık?
Ayvalık benim memleketim, ailem aslen Ayvalıklı. Çocukluğumda yazlarımızı Ayvalık’ta geçirirdik. Buranın havası, denizi, yemeği, yaşam biçimi, her şeyi benim için bir tutku... Cem’in de Ayvalık’ı benim kadar sevmesi sayesinde uzun yıllar önce Cunda’da bir ev aldık.
Ayvalık’ın en çok neyi sizi etkiliyor? En çok neyini seviyorsunuz?
Ayvalık’ta doğa çok güzel… Her ne kadar Ayvalık’ın yapılaşmanın ve büyümenin cefasını çektiği bir dönem olduysa da bir noktada insanlarda çevreye karşı bilinçlenme arttı. İnsanlar hakikaten Ayvalık’ta çevreye sahip çıkıyor. En önemlisi de Ayvalık’ın doğanın ve tabiatın ne kadar kıymetli bir şey olduğu konusunda bilinçlenmiş bir halkı var. Ayvalık bu açıdan da benim için çok kıymetli.
Ayvalık’ın başka hangi özellikleri size çekici geliyor?
 Ayvalık’ın ve halkının yenilikçiliğe çok açık bir kültürü var. Yerlileri adalardan geldikleri ve mübadil oldukları için çok değişik kültürlerin bir arada yaşamasına çok açık. Bu nedenle de Ayvalık’ın ve halkının çok sesliliğe, çoğulculuğa yatkın bir kültürü var. Ayrıca Ayvalık demokrasi kültürüne çok açık bir yer, tartışma kültürü gelişmiş bir ilçe.
Küçüklüğünüz Ayvalık’ta mı geçti?
Ailem Ayvalıklı. Ben çocukluğumda hiç Ayvalık’ta yaşamadım. Genellikle Ayvalık’a hafta sonları ve yaz aylarında gidiyoruz.
Yılda toplam kaç gününüz Ayvalık’ta geçiyor?
Bir yılın 2-3 ayını Ayvalık’ta geçiriyoruz diyebilirim. Oldukça sık gidiyoruz.
Ayvalık’ ta bir gününüz nasıl geçiyor?
Mevsimine göre değişiyor. Ayvalık’ta daha fazla doğayla birlikte olma imkanımız oluyor. Hem denizi hem de tabiatı kullanıyoruz. Ayvalık’a gittiğimizde ailecek doğa sporları yapıyoruz, yürüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz