Bilimsel çalışmalardan etkileniyorum

En son Paulo Coelho'nun 'The Winner Stands Alone' kitabı ile Louis De Bernieres'in 'Birds Without Wings' kitabını aynı anda okudum.

5.08.2014 12:55:270
Paylaş Tweet Paylaş
Bilimsel çalışmalardan etkileniyorum
YAKUP BÖREKCİOĞLU / TREND MİCRO AKDENİZ BÖLGESİ GENEL MÜDÜRÜ

"Stephen Emmott'un 'Ten Billion' kitabı, beni çok etkilemişti. Küresel ekolojik sorunlara dikkat çeken bilimsel bir çalışma. Dünyanın insanlar tarafından nasıl yok edildiğini ve edileceğini gösteriyor. Bu kitabın Al Gore'un 'The Future' kitabı ile okunmasını da tavsiye ederim. En son Paulo Coelho'nun 'The Winner Stands Alone' kitabı ile Louis De Bernieres'in 'Birds Without Wings' kitabını aynı anda okudum. Coelho, kitabında Cannes Film Festivali'nde 4 farklı karakter üzerinden hayatın irdelenmesi ve kişilerin yaşadıkları hayatta klişelerle yaşamayı nasıl başardıklarını anlatıyor.

Ayrıca yaşama nasıl direndiklerini, insanların yarattıkları ortamların insani ilkelerle nasıl çeliştiğini aktarıyor. Coelho'nun kitabı, çok akıcı ve güzel öğütler sunuyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

De Bernieres'in kitabı ise Osmanlı imparatorluğu'nun son günleri ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu yıllarda Ege insanının epik tarihsel hikayesi. Din, ırk, yaşam çelişkileri ve deniz insanının buna uyumunu anlatıyor. Bu kitabı da epik hikaye sevenlere öneririm. Tarihsel değişimin küçük bir kasabada yaşayan İnsanların üzerindeki global etkisi çok iyi incelenmiş. Mutlaka okunmalı. Ferhan Şensoy, Nick Hornby, Ahmet Ümit, Amin Maalouf ve Aziz Nesin ise vazgeçilmez yazarlarım."

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz