Bu kitaplarla kendinizi yenileyin

Beni çok etkileyen ve bu yüzden tüm iş dünyasına tavsiye etmek istediğim ilk kitap, BCG ortakları Luc de Brabandere ve Alan Ivy'nin kaleme aldıkları "Thinking in New Boxes.”

29.04.2014 23:17:080
Paylaş Tweet Paylaş
Bu kitaplarla kendinizi yenileyin
BURAK TANSAN / BCG TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ VE YÖNETİCİ ORTAĞI

Beni çok etkileyen ve bu yüzden tüm iş dünyasına tavsiye etmek istediğim ilk kitap, BCG ortakları Luc de Brabandere ve Alan Ivy'nin kaleme aldıkları "Thinking in New Boxes.” Hızla değişen dünyada şirketlerin ileriye doğru sağlıklı adım atmalarını sağlayacak bir baş ucu eseri.

İş dünyasında yeniliğin kaynağının her seferinde bambaşka bir çerçevede düşünmek olduğunun altını ısrarla çizen bu kitapta yazarlar, şirketlerin en büyük yanlışının mevcut düzenlerini yıkmadan sadece onun dışına bakmaya ya da çıkmaya çalışarak fikir üretmek olduğunu söylüyor.

Oysa ki yazarlara göre İş dünyasında yeni adımlar atarken yapılması gereken, eski yapılanmanın tamamen dışına çıkıp yepyeni bir yapı kurmak, yani yeni bir güvenli alan yaratmak.

İş dünyasına tavsiye edeceğim bir diğer kitap yakın zamanda okuduğum Harvard Üniversitesi profesörlerinden Clayton Christensen'in The Innovator's Dilemma adlı eseri. Profesör Cristensen'in bu kitabı mükemmel bir strateji edebiyatı klasiği olarak adlandırılabilir.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz