"Çantamı alıp, atlayıp gidiyorum"

Ayşegül İldeniz'le, İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde buluştuk. İşte İldeniz'in yeni yaşamı...

10 EKİM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Çantamı alıp, atlayıp gidiyorum
Ayşegül İldeniz, Intel’in Silikon Vadisi’ndeki merkezinde yeni kurulan Yeni Teknolojiler Bölümü’nün dünya başkan yardımcısı... Kariyeriyle bağlantılı olarak 15 yılda 76 ülkeyi gezmiş bir isim. Tarihe tutkun olan İldeniz, kendi deyimiyle 1 saat bir yerde sabit duramıyor. Gezmeyi, motosiklete binmeyi, arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirmeyi çok seven İldeniz, gezileriyle ilgili hiç plan yapmadığını söylüyor. “Çantamı alıyorum, atlayıp gidiyorum” diye konuşuyor. 

10 yıldır Intel Ortadoğu ve Afrika Bölgesi'nin başkanlığını yürüten Ayşegül İldeniz'i, 2013 Ekim ayında Silikon Vadisi'ne uğurladık. İdeniz, Intel'in Silikon Vadisi'ndeki merkezinde yeni kurulan Yeni Teknolojiler Bölümü'nün dünya başkan yardımcılığına getirildi. Başta giyilebilir teknolojiler olmak üzere, Intel'in yeni nesil teknolojilerini hayatımıza dahil etme vizyonunun liderliğini üstlenen Ayşegül İldeniz'le, 2013'ün son günlerinde İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde buluştuk.
Birlikte, Eski Şark Eserleri Koleksiyonu bölümünü ziyaret ettik. Yeni yaşamından ve tarihe olan tutkusundan söz ettik.Intel'de geçirdiğiniz 15 yıl boyunca 76 ülkeye gittiniz. Yılın üçte birinde otellerde konakladınız. Şimdi tempo daha da yüksek... Çılgın bir tempo var. Kendimi 18 yaşında hissediyorum. Sıfırdan bir şirket kuruyor gibiyim. 

Eleman alıyorum. Global stratejiyi hazırlamaya başladım. Yapacağımız ürünlerin ne olması ve teknolojik olarak neleri içermeleri gerektiğini konumlandırıyorum. Bunların hepsini sıfırdan yapıyorum. Devamlı seyahat ediyorum. Bir hafta New York'ta, bir hafta Los Angeles'tayım. Sürekli olarak Silikon Vadisi'ne gidip geliyorum. Moda ve günlükhayatımıza dair giysileri ve objeleri yapan kişiler orada. Tasarımcılarla konuşuyorum.
Çok sayıda hobiniz var. Motosiklet, yelken, trekking, arkeoloji, seyahat... Yeni temponuzda bunları yapmak mümkün oluyor mu? 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz