D&R Kitapları

ŞU DERİN DEVLETGazeteci Hasan Taşkın tarafından yazılan “Şu Derin Devlet” adlı kitap, yıllardır gündemden düşmeyen “derin devlet” olgusunu farklı bir açıdan tartışıyor. Truva Yayıncılık’tan çıkan v...

1.03.2006 02:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

ŞU DERİN DEVLET
Gazeteci Hasan Taşkın tarafından yazılan “Şu Derin Devlet” adlı kitap, yıllardır gündemden düşmeyen “derin devlet” olgusunu farklı bir açıdan tartışıyor. Truva Yayıncılık’tan çıkan ve Şemdinli olaylarında yaşananları ayrıntıları ile tartışan kitap, çeşitli çevrelerin görüşlerine ve röportajlara da yer veriyor.

SÜRGÜNDEN SOYKIRIMA
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu tarafından yazılan “Sürgünden Soykırıma Ermeni İddiaları” isimli kitap, bir arşiv çalışması özelliği taşıyor. Tehcir sürecinde yaşananları belgelerle anlatan kitap, Osmanlı yönetiminin soykırım olarak adlandırılabilecek bir uygulamasının olmadığı tezini işliyor. Kitap, Babıali Kültür Yayıncılığı tarafından hazırlanmış.

BAŞIMIZA GELENLER
“Bir İmparatorluğun Dramatik Kaybı, 93 Harbi’nde Doğu Anadolu Cephesi’nde Başımıza Gelenler“ isimli kitap, Mehmed Arif tarafından kaleme alınmış. 1877-1878 tarihinde geçen Osmanlı-Rus savaşını konu alıyor Savaşı başından sonuna kadar izleyen Erzurumlu Mehmed Arif tarafından yazılan kitabın ilk baskısı 1903 yılında Mısır’da yapılmış. Savaşı bütün acılarıyla içeriden bir gözle anlatan Mehmed Arif, kitabı 1888 yılında gelecek nesillere ibret olması için yazmış.

RİSKİN OLAĞANÜSTÜ TARİHİ
Scala Yayıncılık tarafından basılan “Tanrılara Karşı-Riskin Olağanüstü Tarihi” adlı kitap, Canan Feyyat tarafından Türkçe’ye çevrilmiş ve Akportföy’ün katkılarıyla yayınlanmış. Peter L.Bernstein tarafından yazılan kitap, tüm dünyada “best-seller” olmuş. Tarih bilgisi ve riskin günümüzdeki görünümleriyle ilgili olağanüstü birikime sahip olan yazarın, finans dünyasına hediye ettiği bir seçki olarak tanımlanan kitap, okunmayı hak eden bir çalışma.

YÖNETİCİNİN BESLENME ÇANTASI
Management Center Türkiye Genel Müdürü Tanyer Sönmezer’in Alteo Yayıncılık’tan iki kitabı birden çıktı; “15:21 Yöneticinin Beslenme Çantası” ve “Yöneticinin Sırt Çantası”.
Yöneticinin Beslenme Çantası’nda karbonhidrat ve yağlar yok belki ama mutluluk, motivasyon, heyecan, ilham, yenilik, hayal ve denenmiş öğütler var. Bu öğütlerden biri şöyle diyor; “Bugün, saat 15:21’de, bu yılı keyifli geçirmenizi sağlayan herkese bir telefon edip teşekkür etmeye zaman ayırın. Unutmayın, bunun bir de gelecek yılı var.”
 
OYUNUN KURALLARI
Optimist’in 8 kitaptan oluşan kadın + kariyer dizisinin birinci kitabı olan “Oyunun Kuralları”, kadınların, kendileri için yabancı olan bu sahanın kodlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olan bir kitap. Bunu hem sunduğu bilgilerle, hem de alıştırmalarıyla sağlıyor. Yazar Isabel Nitzsche, yönetici adayı, yönetici, uzman, girişimci vb. olarak iş hayatındaki rolünü artırmak isteyen kadınlara sesleniyor: “Kuralları öğrenin ve yararlanın.”

GEMİNİZİN KAPTANI KİM?
Fuat Yalçın’ın beşinci kitabı “Geminizin Kaptanı Kim?”, hayatta başarıya ulaşmanın yollarını ve bu noktada bireylerin üstlenmesi gereken sorumlulukları gözler önüne seriyor. Kitap, kendinizi tanıma ve hayatınıza yön verme yolculuğunda rotanızı çiziyor. Burada en önemli görevin size düştüğünü belirtiyor; “Kendi hayatınızı yönetmek için kaptanlık görevini üstlenin. Eğer bu görevi üstlenmekten çekinirseniz, istemediğiniz kıyılara sürüklendiğiniz zaman hiç şaşırmayın.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.