Golf oynayan yaşlanmaz

Digicom Grubu’nun patronu Sabri Yiğit ile golf tutkusunu konuştuk.

22.08.2016 13:10:350
Paylaş Tweet Paylaş
Golf oynayan yaşlanmaz
Digicom, 1995 yılından bu yana tüketici elektroniği sektöründe faaliyet gösteren bir şirket. Herkes şirketi Pioneer, Sharp, Roadstar gibi dünya markalarının distribütörü olarak tanıyor. Oysa şirketin, elektronik sektörü dışında farklı alanlarda da faaliyetleri var. Bunlardan biri de küçük ev aletleri sektörü. Bu alanda ‘Conti’ markasını bünyesinde bulunduruyor. Digicom Sağlık Ürünleri çatısı altında da radyoloji sektöründe ‘Villa’ ve ‘Carestream’ markalarının temsilciliğini üstleniyor. Dört yılda dünya devleriyle rekabet eder konuma getirdiği ‘Parex’ markasıyla FMCG sektöründe de olan Digicom; inşaat malzemeleri, yapı ürünleri ve gayrimenkul alanında da varlık gösteriyor. Grup şirketlerinden Say İnşaat; Starlife Silivri, Starlife Güzelce, Starlife Göktürk ve Yooistanbul projeleriyle öne çıkıyor. Şirket son dönemde yalı restorasyonu ve satışı işine de girmiş bulunuyor. Bin kişiye istihdam sağlayan ve 1 milyar dolar ciroya sahip olan Digicom Grubu’nun patronu Sabri Yiğit, golf tutkunu bir isim. Yiğit ile golf ile tanışma öyküsünden bu sporun kendisine kazandırdıklarına kadar pek çok farklı konuyu konuştuk.
Golfe ilk ne zaman ve nasıl başladınız?
Golfe 17 yıl önce 1998 yılında başladım. Açık söylemek gerekirse daha öncesinde bende hiç de merak uyandıran bir spor değildi. Distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz markalardan birinin 6 gün süren ve içeriğinde çeşitli aktivitelerin bulunduğu uluslararası bir toplantısında, etkinlikler dahilinde golf de oynanıyordu. Ben golf yerine off-road tercih etmiştim. Bir akşam yemekte markanın dünya başkanı bana, golfün nasıl geçtiğini sordu. Ben golf oynamadığımı belirttim. O an konu kapandı ve muhabbet devam etti. 2-3 saat sonra dünya başkanı muhabbetimizin en keyifli yerinde bana şu cümleyi kurdu: “Ne kadar zengin olursan ol, ne kadar güzel arabalara binersen bin, ne kadar güzel yemekler yersen ye... Kendine verebileceğin en güzel hediye golf oynamaktır.” Bu sözleri duyduğumda ilk defa golf oynamak için muhteşem bir merak hissettim. Bana bu cümleyi soruyu ilk sorduğu anda söyleseydi, belki de o kadar anlamlı gelmezdi. Fakat o sohbetin içerisinde duyduğum bu cümle, hayatıma golfü kazandırdı. Ardından ilk işim kendime bir golf seti almak oldu.
Golfe başlamanın bir yaşı var mı?
Golfe başlamak için bir yaş yok tabii ki. Hangi yaşta başlarsanız başlayın, zihinsel ve fiziksel sağlığınız pozitif yönde etkilenecektir. Fakat golf bir insanın hayatına ne kadar erken yaşta girerse o kadar avantaj katacak bir spor dalı. Bireyin sorun çözme kapasitesini artırıp daha komplike düşünmesini sağlayan bir oyun. Ne kadar erken başlanırsa, bireye o kadar artı katıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz