"Hafta sonu ne yapıyorlar?"

İş dünyasının başarılı isimleri hafta sonlarını nasıl geçiriyor? İşte yöneticilerin tatil planları...

10 EKİM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Hafta sonu ne yapıyorlar?
Hafta sonu deyip geçmemek gerekiyor. Çünkü özellikle yoğun ve stresli bir iş yaşamı olan üst düzey yöneticilerin kısa bir mola verip, kendilerini yenileyecekleri dahası ailelerine ve tüm sevdiklerine zaman ayırabilecekleri yegane zaman dilimleri hafta sonları...

Bu nedenle tüm uzmanlar sadece yöneticilere değil tüm kademeden çalışanlara hafta sonlarını en verimli şekilde değerlendirmelerini öneriyor. Planlı ve doğru önceliklendirilmiş hafta sonu tatilinin ardından yeni haftada işe başlama stresi yaşanma oranının da düşeceğini ifade ediyorlar. Peki iş dünyasının başarılı isimleri bu değerli günleri nasıl geçiriyor? Kimler hafta sonunu planlıyor, önceliklerini nasıl belirliyor?

İnsanın hayatı boyunca sadece birkaç bin hafta sonu var. Bu nedenle hafta sonunun değerini herhangi bir günden daha fazla bilmek gerekiyor. En başarılı iş insanları ise bu gerçeğin farkına herkesten çok varmış durumda.

Zaman yönetimi uzmanı Laura Vanderkam'ın yazdığı "What Most Successful People Do On the Weekends/Başarılı İnsanlar Hafta Sonlarında Ne Yapar?" kitabında da bu durum net şekilde ortaya çıkıyor. Mutlu geçen bir hafta sonunun tüm haftanın verimliliğini doğrudan etkilediğini belirten Vanderkam,"Değerli hafta sonlarımız genellikle hafta içinden artakalan işleri yapmakya da dinlenmek adına tembellik etmekle ziyan ediliyor.

Bu da kişilerin yenilenmeden sonu var. Bu nedenle hafta sonunun değerini herhangi bir günden daha fazla bilmek gerekiyor. En başarılı iş insanları ise bu gerçeğin farkına herkesten çok varmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz