İş dünyası siyah beyaz

İş dünyasının konuştuğumuz 12 temsilcisi, elde edilen başarıdan gayet memnun ve devamını bekliyorlar.

4.01.2017 16:25:270
Paylaş Tweet Paylaş
İş dünyası siyah beyaz
ŞAMPİYONLUK DİLEĞİ GERÇEKLEŞTİ
KOÇ HOLDING ONURSAL BAŞKANI RAHMI KOÇ

İş dünyasında Beşiktaş deyince akla gelen ilk isim Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç’tur. Mart ayında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Vodafone Arena’yı gezen Rahmi Koç, son durumla ilgili bilgi de almıştı. Beşiktaş’ın en önemli sponsorlarından biri olan Koç, Vodafone Arena’da da loca sahibi. Yeni stadı gezen ve siyah beyazlıları tebrik eden Koç, “Maçlar oynandığı zaman burada çok güzel atmosfer olacak. Ben de burada maç izlemek için sabırsızlanıyorum. İnşallah buraya şampiyon döneriz” demişti. Rahmi Koç’un temennisi gecikmeli de olsa gerçekleşti ve stattaki ikinci maçta Beşiktaş şampiyonluğa ulaştı.

“İŞ PROGRAMINI BEŞİKTAŞ’A GÖRE YAPIYORUM”
EUREKO SİGORTA GENEL MÜDÜRÜ CAN AKIN ÇAĞLAR

Beşiktaş maçlarına göre iş programını ayarlayacak kadar Karakartal tutkunu olan Can Akın Çağlar, “Nerede olursam olayım maçları mutlaka izlerim, hiç kaçırmam. Ailem ve arkadaşlarımla maça gitmeyi seviyorum. Maçları daha çok arkadaşlarımla izliyorum” diyor. Yeni stadın açılmasıyla birlikte son maçlara oğluyla giden Çağlar, şampiyonluğu Beşiktaş sokaklarında kutlamış. “Beşiktaşlılar olarak şampiyonluğu ne kadar özlediğimizi sokakların kalabalığı ve coşkusuyla bir kez daha fark etmiş olduk” diyen Çağlar, bir anısını da paylaşıyor: “İş mülakatında kadın bir adaya hangi takımı tuttuğunu sordum. Fenerli olduğunu söyleyince ‘Bak şimdi olmadı. Burada biz bütün yöneticiler Beşiktaşlıyız’ dedim. Bunun üzerine o da ‘Ama babam Beşiktaşlı’ dedi. Ben de ‘O zaman senin yerine babanı işe alalım’ diye takıldım.”

BEŞİKTAŞ SEÇMELERİNE KATILDI
BDDK BAŞKANI MEHMET ALI AKBEN

“Ailede Beşiktaş’tan başka takım tutan olmadı. Evlendim, eşim de Beşiktaşlı oldu, üç çocuğum zaten Beşiktaşlı. Gelinimi de Beşiktaşlı yaptık” diyor Başkan Mehmet Ali Akben. Maçları yoğun iş temposu nedeniyle fırsat bulabilirse evde izleyebiliyor. Yeni statla birlikte maçlara daha çok gitme fırsatının olacağını söyleyen Akben, sadece izleyici olarak değil sporcu olarak da futbolla ilgilenmiş bir isim. Akben şunları söylüyor: “Çocukluk, gençlik döneminde futbolla oyuncu olarak da ilgilendim. Ortaokulda Şeref Stadı’nda Beşiktaş’ın seçmelerine katılmıştım ama olmamıştı. Yine oğlumu Beşiktaş alt yapısı için Fulya’ya getirmiştim ancak 10’uncu dakikada sakatlanınca olmadı. Bu yıl statsız gelen şampiyonluğu çok değerli buluyorum. Osmanlıspor maçında Ankara’da olduğum için şampiyonluğu orada kutladım.”

“YÖNETİME İLK GÜNDEN İNANDIK”
TÜRKIYE BANKALAR BIRLIĞI BAŞKANI VE ZIRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ HÜSEYIN AYDIN

Bu yıl çok kıymetli bir şampiyonluk aldıklarını söyleyen Hüseyin Aydın, “Sadece üç maçımızı kendi stadımızda oynadığımız bu sezon, son yıllardaki Galatasaray-Fenerbahçe hegemonyasını da kırdık ve lige yeniden rekabeti getirdik” diyor. Fikret Orman ve yönetime ilk günden bu yana inandıklarını söyleyen Aydın şunları söylüyor: “Doğru stratejiler belirlediler, planları doğru yaptılar. Altyapı, stat gibi önemli projeleri hayata geçirdiler ve bunun sonucunu da şampiyonluk olarak aldık. Maalesef fazla heyecanlandığım için statta maç izleyemiyorum, genelde evde ailemle maç izlemeyi tercih ediyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz