İşyerinde istediğinizi nasıl elde edersiniz?

İletişimi geliştirmek ve sonuç elde etmek için kullanışlı bir klavuz.

17.07.2015 20:48:250
Paylaş Tweet Paylaş
İşyerinde istediğinizi nasıl elde edersiniz?


DİNLEMENİN FAYDALARI
Venüs’ü dikkate aldığınızı göstermeniz, nasıl dinlediğiniz ve karşılık verdiğiniz, söylediklerinizle yaptıklarınızdan daha önemlidir. Çoğu erkek, kadınların bir şeyi hissederken, düşünürken ve söylerken ne hakkında konuştuğu hakkında ipucuna sahip değildir. Aşağıda Venüslülerin, kendilerinin dinlendiğini anladıkları bir tarzda dinlemeyi öğrenmenin 10 faydası yer almaktadır:
1. Bir kadını acele etmeden dinlerseniz, onu önemsediğinizi düşünecek ve size güvenecektir. Sizinle iş yapma isteği artacak ve sizinle uyum içinde çalışacaktır.
2. Kadın hakkında daha fazla bilgi edinmek için sorular 8 sorduğunuzda o da sizinle ilgilenecektir ve sonuç olarak sizinle iş yapmak için daha fazla motive olacaktır.
3. Bir kadının çözümlerle ilgili konuşmasını kesmezseniz, sorunlarının gerçek olduğunu kabul edersiniz ve böylece sizin çözümlerinizin geçerliliğine güvenir.
4. Söyledikleri üzerinde derin düşünerek ve konuşarak, onun düşüncesini netleştirmesine yardımcı olursunuz. Böylece de sizi daha fazla takdir eder. Daha fazla açıklığa kavuşmuş olarak, size daha fazla güvenir ve daha fazla destek verir.
5. Rahatsız etmeksizin itirazlarını dinleyerek, yardım etme niyetinizi iletirsiniz ve onun kendisini güvende sağlamasını hissedersiniz. Sonuç olarak, bir satın alma ya da anlaşma konusunda daha kararlı hale gelebilir.
6. Ne söylediğini hatırlar ve alakalı sorular sorarsanız, ihtiyaçlarına cevap verebilme yeteneğinde olduğunuzu anlayacaktır. Verdiğiniz hizmetleri kabul etmek konusunda kendisini güvende hissedecektir. “Kadınları dikkatle dinlerseniz ve onlarla konuşursanız, size daha fazla güvenir ve daha fazla destek verirler.”
7. Ani bir açıklama ya da mazeretle yansıttığı hayal kırıklığını bölmezseniz, sizi daha fazla takdir edecektir. Bir şekilde onun duygularıyla ilişkilenerek dostane bir ilişki kurmuş olursunuz; bu da herhangi bir iş ilişkisinde güveni güçlendirir.
8. Bir kadın sorunlar hakkında konuşurken doğrudan çözümler önermeyerek onun kendisine saygı duymasını sağlarsınız. Çünkü onun sorun çözmedeki ustalığı kısıtlanmamakta ya da sorgulanmamaktadır. Kabul gördüğünü hisseder ve sizin hizmetinizi ya da desteğinizi almaya daha istekli olur.
9. Şikayetleri ve sorunları sabırla dinleyen bir erkek, bir kadına daha fazla güven verir. Karşısındakinin “yapabilir” bir insan olduğunu düşünür ve erkeğin ona değer verdiğini ve tek başına parayla ilgilenmediğini hisseder. Bu da dostane bir ilişki sağlar.
10. Bir kadını empatiyle dinlemek rahatlık sağlayacaktır. Size güvenebileceğini hissedecektir. Sizi destekleyecek ve bütün arkadaşlarına sizi refere edecektir.

BİR ŞEY İSTEMENİN 4 İPUCU

Mars’ta destek beklemenin ve almanın 4 sırrı vardır. Çoğu erkek, bu sırların farkında olmak zorunda değildir, ama içgüdüsel olarak bunlara uygun davranır. Bunlar uygun zamanlama, talepkar olmayan bir tutum, özlü olmak, doğrudan olmak ve doğru sözcükleri kullanmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz