Kütüphanenizin baş köşesinde yer alacak

"Dansla işe Gitmek Warren Buffett” kütüphanenizin baş köşesinde yer alan ve dönüp sık sık başvuracağınız bir yatırım klasiği olacak.

29.04.2014 23:13:040
Paylaş Tweet Paylaş
Kütüphanenizin baş köşesinde yer alacak
DR. ALP KELER / AKPORTFÖY GENEL MÜDÜRÜ
Carol Loomis tarafından derlenen ve genişletilen "Dansla işe Gitmek: Warren Buffett” adlı kitap, efsane yatırımcıya dair her şeyi anlatıyor. Buffett devraldığı zaman Berkshire Hathaway küçük bir tekstil şirketiydi ve hisse başına değeri 19 dolardı.

Aralık 2013 sonlarında bu kitap baskıya girerken bir adet A Grubu Berkshire hissesinin değeri tam 167 bin dolar. Buffett'ın neredeyse yarım yüzyıllık istikrarlı ve tutarlı yatırım başarısını tesadüflerle açıklamak imkansız.

Kendisi başarısını doğru zamanda, doğru yerde dünyaya gelmiş olmasına ve işine duyduğu tutkuya bağlıyor. Bu kitap moda olanın değil "değerin peşindeki Warren Buffett'ın dünyası ve uzun vadeli perspektifi hakkında önemli dersler içeriyor.

Hepsinden önemlisi de okura Buffett hakkında kendi nesnel fikrini oluşturma olanağı veriyor. Yaşadığımız güncel pratikler de borsaların günlük al-sat'lardan ziyade uzun vadeli bir yatırım olduğu konusunda Buffett'ın "casinotopiumu"na çare arayan görüşleri ile örtüşüyor. "Dansla işe Gitmek Warren Buffett” kütüphanenizin baş köşesinde yer alan ve dönüp sık sık başvuracağınız bir yatırım klasiği olacak.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz