Patronların incelme sırları

Cihan Kamer 40, Murat Ülker 35, Avi Alkaş 33, Erol Bilecik 30, Mehmet Nane ise 14 kilo verdi. Hızla zayıflayan ve fit görünüme kavuşan patron ve CEO’ların hedefiyse mevcut kilolarını korumak yönünde... İşe kendilerinin ağzından CEO'ların incelme sırları...

8.09.2015 16:50:550
Paylaş Tweet Paylaş
Patronların incelme sırları

Son dönemde CEO ve patronların en önemli hedefi fazla kilolardan kurtulmak. 2 yıl önce 120 kilo olan Murat Ülker de sıkı bir diyet ve spor programıyla 35 kilo verdi. Ülker’in hedefi 90 kilonun üzerine çıkmamak. Son zamanlarda yaptığı diyet ve yürüyüşlerle hızlı kilo veren Ülker’i tok tutan diyet kahvaltı önerisiyse bol soğan ve domatesle hazırlanmış sebzeli menemen ve light tost ekmeğinden oluşuyor.

Ülker, tok tutan menemeni şöyle anlatıyor: “Tek sarılı üç yumurtayı çırpıp, önceden yağsız tavada öldürülmüş soğan ve domateslere ilave edin. Renkli etli biberleri, maydanozu da kabaca içine doğrarsanız malzeme daha renkli ve dolgun olacaktır. Ben bu karışımı tavada suyu çekene kadar pişiriyorum. Kırmızı pul biber ve kekik ekliyorum, tuzdan kaçınıyorum. Yanına da göbek salata, salatalık veya marul. Üç dilim ekmeği geçmemeli. Bir bardak da ayran. Afiyet olsun!”

Son 5-6 yıldır sağlıklı beslenmeye yönelen ve diyetisyen kontrolünde kilo veren isimlerden biri de İpekyol’un yönetim kurulu başkanı Yalçın Ayaydın oldu. Son yıllarda yediklerine dikkat eden ve sebze- ızgara ağırlıklı bir mönü tercih eden Ayaydın, bu sayede 10 kilo verdiğini söylüyor. Ayaydın, “Bir dönem aldığım fazla kilolarımdan beslenme alışkanlıklarımı değiştirerek, diyet yaparak ve sporla kurtuldum. Bu sayede 10 kilo verdim” diyor.
Ayaydın ve Ülker gibi eskiden kilolu olup yeni dönemde yaptıkları diyetlerle fit görünüme sahip olan CEO'ların kendi ağzından incelme sırlarını derledik:  

EROL BİLECİK
INDEX GRUP CEO’SU

“30 KİLO VERDİM”

10 YIL ÖNCESİ Sağlıklı beslenme ve diyet benim için oldukça özel ve hassas bir konu. Çünkü bundan yaklaşık 10 yıl öncesindeki kilomla şu anki kilom arasında neredeyse 30 kiloluk bir fark var. Bugün 10 yıl öncesine göre 30 kilo daha hafifim.

“DİYETİSYENE GİTTİM” Beslenme düzenimi değiştirip kilo vermeyi 2003 itibarıyla almış olduğum kararla gerçekleştirdim. Çok düzenli şekilde devam ettiğim, diyetisyenimin liderliğinde ilerleyen özel bir uygulamayla kilo vermeyi başardım.

“SOFRADAN TOK KALKMAM” Uzun süredir beslenme ve kiloma çok dikkat ediyorum. Sofradan karnım tok olarak kalkmıyorum. Sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme düzeni tercih ediyorum. Tuz, şeker ve karbonhidrat başta olmak üzere beyazların neredeyse tamamından uzak durmaya özen gösteriyorum.

YALÇIN AYAYDIN
İPEKYOL YÖNETİM KURULU BAŞKANI

“ÜÇ BEYAZDAN UZAK DURUYORUM”

SEBZE AĞIRLIKLI Yaklaşık 5-6 yıldır sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Sebze ağırlıklı gıdalar tüketip öğünlerimi atlamadan, ara öğünlerimi de sağlıklı atıştırmalıklarla tamamlıyorum. Dikkatli beslendiğim sürece fazla kilo almıyorum.

KAHVALTI ÖNEMLİ Fazla yağlı gıdalardan ve üç beyazdan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum. Yoğun iş temposunda çoğu zaman yemek yemeye vakit bulmakta zorlanıyorum. Ancak kahvaltımı muhakkak yapıyorum. Öğlen yemeğini sebze, ızgara ya da salata yiyerek geçiriyorum. Akşamlarıysa çok geç saate kalmadan hafif gıdalar tüketiyorum.

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIN Kaliteli yaşam için sağlıklı beslenmek şart. Özellikle yoğun tempoda çalışan ve büyük şehrin stresine maruz kalanların fiziksel ve zihinsel gücü dengede tutabilmek için her türlü gıdayı ve vitamini vücuduna alıyor olması gerekiyor. Kilo vermek isteyenlere kaloride hafif fakat aynı zamanda metabolizmayı da hızlandıran tercihler yapmalarını öneririm.

AVİ ALKAŞ
JLL TÜRKİYE ÜLKE BAŞKANI

“AMELİYATLA KESTİRME SONUCA GİTTİM” 

VÜCUT KİTLE ENDEKSİ Kilo vermek için denemediğim yöntem kalmadı. Akupunkturdan spora ve çeşitli diyetlere kadar her türlü yöntemi denedim. Sonunda vücut kütle indeksimin 42’de olduğunu görünce bu konuda iki ayrı uzmana başvurdum. Bunun sonucunda mide küçültme ameliyatı sayesinde kilo verme işinde kestirme sonuca gidebileceğimi gördüm.

Eşimin bütün itirazlarına rağmen bu ameliyatı olduğuma çok memnunum.

“4 AYDA 33 KİLO VERDİM” Geçtiğimiz eylül ayında ameliyat olduktan sonraki ilk 4 ayda 33 kilo verdim. Kilo vermem kendimi çok daha iyi hissetmeme ve çok daha insani bir yaşama geçmeme neden oldu. Ameliyat seçeneği bana göre obeziteye karşı günümüzün en etkili yöntemlerinden biri. Vücut kitle endeksinin 40’ı aştığı hallerde sporla, iradeyle kilo veremeyenler bu ameliyatı uygulayabilir.

ZORLUKLARI VAR Ameliyatının tabii ki belirli zorlukları var. Özellikle iş yemeklerinde sosyal bir yemek katılımcısı olamıyorsunuz. Yemeği biraz fazla kaçırdığınızda rahatsızlar oluyor.

MEHMET NANE
CARREFOURSA GENEL MÜDÜRÜ

“FORMUMU KORUMAK İÇİN SPOR YAPIYORUM”

YOĞUN TEMPO Bundan 3 yıl önce toplam 108 kiloydum. Yoğun tempoda düzenli beslenme fırsatı bulamıyordum. Bir süre sonra asıl yorgunluğumun tempodan değil fazla kilodan kaynaklandığını anladım.

“14 KİLO VERDİM” Fazla kilolarımdan kurtulmak için D-Life’a gittim. Diyet ve detoks programıyla toplamda 14 kilo verdim. Bugün de 3 yıl önce verdiğim kiloyu koruyorum. Düzenli beslenmeyi alışkanlık haline getirdim. Şu anda 94 kiloyum.

EN AZ BİR SAAT SPOR Spor da önemli. Sadece diyetle zayıflamak çok zor. Formumu korumak için haftada 3 gün spor yapıyorum.  Spor programım ağırlıklı pilates, yürüyüş ve yüzmeden oluşuyor. Yürüme ve pilatesi aynı anda yaparsam 2 saat spor yapıyorum. Sadece yürürsem veya sadece yüzersem 1 saat spor yapıyorum. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz