Yaşam Eğrisi

Yaklaşan demografik fırtınadan nasıl kar edersiniz?

1.06.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yaşam Eğrisi


BOOMER’LAR NE SATIN ALACAK?
 Baby Boomer’ların grafiği kazançlarının ve tüketimlerinin zirvesindedir. Peki ama bu bir şeyler almayı bırakacakları anlamına mı geliyor? Evet, kısmen. Ama şu işlevleri yerine getiren herhangi bir şeyi satın alacaklar:
- Daha iyi ve genç görünmelerini sağlayan şeyleri. Unutmayın, Boomer’ların kabaca yüzde 40’ı obezdir ve her gün şişmanlamaya devam ediyorlar. Bu, kiloyla ilgili hastalıklar yüzünden milyonlarca dolar harcayan sağlık sigortası şirketlerinin de dikkatini çeken, ciddi bir sağlık sorunudur.
- Onları hasta eden şeylere karşı doğal tedavi işlevi gören şeyler. Boomer’ların çoğu, gerçek doğal, kutsal ilaçların ve tedavi yöntemlerinin en iyisi olduğuna inanmaktadır. Bu yaklaşım, her ne kadar bilimsel bir temele dayandırılamasa da görünen başarısı ve cazibesi inkar edilemez. Yaşlanmaya karşı kutsal bir tedavi yolu bulun ve gelecek talebi karşılamakta zorlanın.
- Ellerindeki ıvır zıvırla uğraşmalarına yardım edecek şeyler. Boomer’ın tüketimi ellilere doğru düşecektir, ama bu ellerindeki malzemeyle uğraşmayı bırakacakları anlamına gelmez. X KUŞAĞI Devasa Baby Boomer Kuşağı’nı izleyen X Kuşağı, her şeye karşı “kalıpları kıralım ve yeni bir dünya yaratalım” tutumuyla gerçekten tuhaf bir öyküye sahiptir. Yanlış anlaşılmışlardır, takdir edilmemişlerdir ve kendi kontrolleri dışındaki şeyler yüzünden suçlanmışlardır, sayılarının azlığı yüzünden. Elbette X Kuşağı, iki canavar kuşak arasına düşen ufacık bir kuşak olmayı kendisi seçmemiştir. Basitçe olan böyle olmuştur. Yani bu grubu pazarlama için hedeflemiyorsanız bile biraz tutkulu olun.

X KUŞAĞI HAKKINDA TABLET BİLGİLER
-
Kuşak üyeleri, 1965-1984 arasında doğan 69 milyon canlı doğumdan oluşur.
- Boomer’ların bıraktığı altyapıya girdikçe, rekabetin avantajlarından faydalanmaksızın, zaman içinde ilerliyorlar.
- (Yanlış da olsa) Beceriksizliklerin öykülerini dinleyerek yaşıyorlar.
- Birçok durumda Boomer’ların kültürünü, müziğini, sanatını, modasını ve dinlenme tarzını benimsemiş durumdalar.
- Vergi yükünü paylaşmaları gerektiğinde yerel, eyalet ve federal hükümet vergilerini ödemeyecekler.
- X Kuşağı yönetimde mükemmel bir fırtınaya yol açmaktadır. Çünkü onlar, bu alana girdiklerinde Boomer’lardan boşalan yerleri dolduracak kitlesel çokluğa sahip değil. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz