"2023 vizyonu paralelinde ihracatçıyı destekliyoruz"

Türkiye Finans Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Osman Çelik, dış ticarete yönelik ürün ve politika geliştiriyor, ihracat yapan firmalara destek vererek uygun koşullarla ihracat kredisi kullanmalarını sağladıklarının altını çiziyor.

30 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
2023 vizyonu paralelinde ihracatçıyı destekliyoruz
Türkiye Finans, ihracatçıyı destekleme anlamında 2013 ilk yarıda 724 milyon TL ihracat kredisi kullandırdı. Türkiye Finans Genel Müdür Yardımcısı Osman Çelik, “2023 vizyonu çerçevesinde dış ticarete yönelik ürün ve politika geliştiriyoruz.

İhracat yapan firmalara destek vererek uygun koşullarla ihracat kredisi kullanmalarını sağlıyoruz, hibe programlarından faydalandırıyoruz” diyor.

Türk bankacılık sektörü, verdiği hizmetlerle Türk sanayicisini yoğun bir şekilde destekliyor. Bankacılık sektörünün destek alanlarından biri de ihracat.

Sektörde kullandırılan tüm krediler içerisinde ihracat kredilerinin toplam miktarı 2013 Haziran sonu itibariyle 46 milyar TL’ye ulaştı. Türkiye Finans da bu alanda aktif olan finans şirketlerinden biri.

Türkiye Finans’ın 2013 Haziran döneminde ihracat kredileri rakamı 724 milyon TL’ye ulaştı. Bu rakamla sektördeki paylarının yüzde 1,5 olduğunu söyleyen Türkiye Finans Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Osman Çelik, dış ticarete yönelik ürün ve politika geliştiriyor, ihracat yapan firmalara destek vererek uygun koşullarla ihracat kredisi kullanmalarını sağladıklarının altını çiziyor. Osman Çelik, konuyla ilgili sorularımızı yanıtladı.

Türkiye Finans’ın toplam kullandırdığı krediler içinde ihracat kredilerinin payı nedir? Son yıllarda bu hizmetlerinizde ne gibi değişimler yaşandı?
Bankamız 2012 Aralık sonu ihracat kredilerinin nakdi krediler içerisindeki payı yüzde 5 oldu. Haziran 2013 rakamlarına baktığımızda bankamız nakdi kredi büyüklüğü 15 milyar 151 milyon TL olarak, ihracat kredi toplamı ise 724 milyon TL olarak gerçekleşti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz