900 bin KOBİ'ye ulaştık

DenizBank, KOBİ bankacılığında Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarından...

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
900 bin KOBİ'ye ulaştık
275 bin adet kullanıcısı olan İşletme Kart, KOBİ’lerimize alışveriş ve ödemelerinde takip kolaylığı sağlıyor. Aynı zamanda çok sayıda çözüm ortağıyla birlikte kullanıcılarının karşısına her dönem başka ticari kartlarda rastlanmayan avantajlı kampanyalarla çıkıyor. Tek kart içinde hem uzun vadeli ihtiyaçlar için sektörüne göre taksitli kredi sunan hem kredili hesabı barındıran hem de business kart gibi kullanılabilen İşletme Kart teknolojik altyapısı itibarıyla da Türkiye’de bir ilk.

Bu alanda başka ne tür yenilikçi ürünleriniz var?
Biz Türkiye’de bir ilke imza atarak hafta sonu faizsiz kredi hizmetini başlattık. Hepimizin bildiği gibi esnafın ödemeleri genelde hafta sonları olur. Cuma, cumartesi ya da pazar günleri ATM üzerinden İşletme Kart’la çekilen nakit, pazartesi faizsiz, masrafsız, komisyonsuz şekilde ATM üzerinden geri yatırılabiliyor. Müşterilerimizin finansman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak geliştirdiğimiz “Büyük düşünen KOBİ’ye büyük destek” kredisi ile piyasada mevcut benzer kampanyalar arasındaki en rekabetçi vade ve faiz oranlarını sunuyoruz. Tüm bunların yanı sıra, sadece KOBİ'lerimizin talep ve sorularına hızla yanıt verebilmek ve işlemlerini şubeye gitmeden halledebilmeleri amacıyla KOBİ’lere özel iletişim merkezi bünyesinde özel müşteri temsilcilerimiz görev yapıyor.

KOBİ’ler için kredi desteğiniz dışında danışmanlık hizmeti verdiğiniz konular neler?
Tüm Kobi’lerin devlet destekleri ve hibelerle ilgili bilgi almasını sağlayacak bir internet sitesini kullanıma açtık. Hangidestek.com, KOBİ’lerin kendilerine en uygun, devlet destek ve hibelerini sadece yedi adımda bulmalarını sağlayacak bir uygulama. İşletmelerin faaliyetlerine veya projelerine en uygun desteğin hangisi olduğunun bilgisini veren bu hizmetten tüm işletmeler ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Denizbank KOBİ bankacılığına ne zaman geçti?
DenizBank olarak KOBİ’lere daha iyi hizmet amacıyla KOBİ Bankacılığı bölümümüzü 2004 yılında oluşturduk. DenizBank KOBİ Bankacılığı ekibi olarak temel yaklaşımımız KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik ürünler geliştirerek kaliteli ve hızlı hizmet sunmak. Geçen zaman içinde, KOBİ’lere ölçeklerine göre ihtiyaç duydukları hizmetleri tespit eden ve sunan bir yapı kurduk. KOBİ’leri yakından tanıyan ve onlara değer katmayı temel amacı kabul eden uzman bir kadromuz var. İlave olarak, KOBİ’lerin kredi taleplerini hızla değerlendirmek üzere kredi bölge müdürlükleri oluşturarak kredi tahsis süreçlerimizi kısalttık.

Bu sayede bölgesel farklılıkları algılama ve esnek hareket edebilme yeteneklerimiz gelişti. Değişen her koşuldan öğrendiğimiz yenilikleri KOBİ’lerimizle paylaşarak rekabet ortamına ayak uydurabilmeleri için zaman zaman beraber koştuk ve her zaman destek elimizi uzattık. Bu süreç boyunca daima çözümlerimiz ihtiyaca yönelik ve tebessümümüz samimi oldu. Bölümümüzün kuruluşundan bu yana 900 bin KOBİ’ye bankacılık hizmetlerimizi ulaştırdık.

2013 Denizbank için KOBİ Bankacılığı’nda nasıl bir yıl oldu?
2013 KOBİ’lere kullandırılan krediler yılın ilk 8 ayında yüzde 22 oranında arttı. 2013 Eylül sonu itibarıyla KOBİ’lerimize kullandırdığımız kredilerde, sektör ortalamasının üzerinde, yüzde 50 oranında büyümüş durumdayız. 2013 yılının ilk 8 ayında KOBİ’lerimize 3,5 milyar dolar kaynak aktardık. KOBİ müşterilerimizin sayısı da yüzde 8 yükselerek 830 bine ulaştı. DenizBank olarak, yaklaşık 700 şube ile Türkiye’nin her yerinde KOBİ’lerimize hizmet veriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz