Anadolu'dan daha fazla marka çıkmalı

Derya Gürerk ile Anadolu odaklı KOBİ bankacılığı hedeflerini ve büyüme stratejilerini konuştuk...

1.06.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Anadolu'dan daha fazla marka çıkmalı
Türkiye Finans Katılım Bankası, Capital ve Ekonomist dergileri işbirliği ile “Anadolu Markaları Yarışması” start alıyor. Türkiye genelinde 60 ilde şubesi bulunan Türkiye Finans Katılım Bankası’nın genel müdürü DERYA GÜRERK, “Gerek Anadolu gerek İstanbul’da KOBİ’lere çok yakınız. Bankamızın kredi portföyünün yüzde 25’i KOBİ’lerden oluşuyor. Bu alanda büyüyeceğiz” diyor. Gürerk’e göre artık Anadolu’dan daha fazla marka çıkmalı. “Bu nedenle Anadolu Markaları Yarışması ile KOBİ’lere artı değer katacağımızı düşünüyoruz” değerlendirmesini yapıyor. Türkiye Finans Katılım Bankası, gerek Anadolu gerek İstanbul’da KOBİ’leri hedefleyerek büyümesini sürdürüyor. Bugün Anadolu’da 60 ilde faaliyet gösteren banka, Capital ve Ekonomist dergilerinin düzenleyeceği “Anadolu Markaları Yarışmasına destek veriyor. Bu şekilde Anadolu genelinde her ölçekten KOBİ’nin başarı öyküsünün daha fazla duyulmasını, daha görünür hale gelmesini sağlamayı hedefliyor. Bu yıl şube sayısını 182’den 200’ün üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirten Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürü Derya Gürerk, “Anadolu’da yayılma hedefimiz her zaman için mevcut. Tüm büyük şehirlerde varız. Bu yıl Anadolu’da 10 kadar şube daha açacağız” diyor. KOBİ’lerin kredi portföylerindeki payının yüzde 25 olduğunu açıklayan Gürerk, “KO-Bİ’lerden hiçbir zaman kopmayı düşünmüyoruz. KOBİ’lerin kredilerdeki payını da yüzde 30’ların üzerine çıkarmayı istiyoruz” şeklinde konuşuyor. Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürü Derya Gürerk ile Anadolu odaklı KOBİ bankacılığı hedeflerini ve büyüme stratejilerini konuştuk:

Capital: Capital ve Ekonomist işbirliği ile “Anadolu Markaları Yarışması”na start veriyorsunuz. Anadolu’da hedefleriniz neler?
- Bizim Türkiye genelinde 182 şubemiz bulunuyor. Bu şubelerimizin yüzde 50’si İstanbul’da yer alıyor. Anadolu’da yayılma hedefimiz her zaman için mevcut. Şu an 60 şehirde varız, bu yıl Aksaray şehrine de bir şube açarak bu sayıyı 61’e çıkaracağız. Tek şubemizin olduğu şehirlerde şube sayımızı artırmayı düşünüyoruz. 2012    yılında şube sayımızı 200’ün üzerine çıkarmak istiyoruz. Bu doğrultuda İstanbul ve Anadolu’da şubeleşmemiz artacak. Bu amaçla 10 kadar şubeyi Anadolu’da, bir o kadarını da İstanbul’da açacağız.

Capital: “Anadolu Markaları Yarışması”na destek verme kararını nasıl aldınız?
- Türkiye Finans Katılım Bankası olarak her zaman KOBİ’lerin yanındayız. Destek olduğumuz sektörlerde KOBİ’lere ulaşarak onlara eğitim veriyoruz. Artık Anadolu’dan daha fazla marka çıkması gerektiğine inanıyoruz. Markalaşmayla birlikte kalite, dayanıklılık, süreklilik devreye giriyor. Artık ülke genelinde bu anlamda katma değer yaratmamız lazım. Fason üretim, yan sanayi üretiminin ötesinde Anadolu’dan markalar çıkmalı. İşte bu markaları ön plana çıkarmak istiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz