Çin'in kredi notu değişmedi

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Çin'in kredi notunu teyit etti

26 KASIM, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Çin'in kredi notu değişmedi
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Çin'in 'A+' olan kredi notunu teyit etti, not görünümü durağan olarak açıklandı.

Kuruluştan yapılan açıklamada sürdürülebilir yüksek büyümenin yapısal riskler ve zayıflıklarla borç yükümlülüklerini dengelediği belirtildi.

Fitch 2015'te Çin ekonomisinin bu yıl %6.8 büyümesini bekliyor. Ancak büyümenin 2016 yılında %6.3, 2017'de %6'ya ineceği de öngörülüyor. Fitch'e göre büyümedeki yavaşlamada konut sektörü yatırımlarındaki sert düşüş ana yönlendirici olacak.

Fitch konut sektöründeki canlılığın azalmasının büyüme görünümü üzerinde aşağı yönlü risk oluşturduğuna dikkat çekti. İnşaat sektöründeki düzeltmenin şimdiye kadar kademeli olduğu vurgulanırken büyüme beklentilerinin dirençli istihdam piyasası ve tüketimle desteklendiğinin de altı çizildi.

Açıklamada "Durağan görünüm yukarı ve aşağı yönlü risklerin genel anlamda dengeli olduğunu görüşünü yansıtıyor" ifadesi kullanıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.