FinTech İstanbul, Londra'ya çıkarma yaptı

Fintech İstanbul, Türkiye ve uluslararası alanda işbirliği fırsatlarının ilk adımlarını Londra’da attı.

10.02.2016 11:51:160
Paylaş Tweet Paylaş
FinTech İstanbul, Londra'ya çıkarma yaptı
Türkiye’den uluslararası düzeyde FinTech girişimleri çıkarmak üzere yola çıkan ve alanında Türkiye’deki tek platform olan FinTech İstanbul, Finovate Londra’da yerini aldı. Her yıl Londra'da düzenlenen ve 5 kıtadan pek çok farklı FinTech girişiminin ve bankaların katılımıyla gerçekleştirilen Finovate London etkinliğinde, 72 FinTech girişimi kendisini finans dünyasına tanıtma fırsatı buldu.

Etkinliğe Bankalararası Kart Merkezi ve FinTech Istanbul ekibinin yanı sıra Türkiye’den pek çok bankanın da üst düzey bilişim ve dijital liderinin katılımı da gerçekleşti. Böylece Fintech İstanbul’un kuruluşuyla Türkiye’de başlayan “farkındalık” Londra’daki temaslarla, uluslararası networklere de taşınmaya başlandı.

İLK ADIMLAR LONDRA'DA

Bankalararası Kart Merkezi'nin desteklediği FinTech Istanbul platformu, Finovate Londra konferansında çeşitli temasların ardından uluslararası işbirliklerinin de ilk adımlarını attı. Türkiye'den çıkacak FinTech girişimlerine uluslararası sahnede network anlamında avantaj sağlayacak olan FinTech Istanbul, Türkiye Finansal Teknolojiler Girişimcilik Ekosistemi'nin sağlıklı büyümesine destek sağlayacak, hem FinTech girişimlerini hem de bankaları aynı masa etrafında bir araya getirecek. BKM ve FinTech Istanbul'un amacı, İstanbul'u da FinTech'in başkenti adaylarından biri yapmak olacak.

FinTech Istanbul'un kurucuları Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Direktörü İhsan Elgin ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Yazıcı, FinTech Istanbul olarak yapacakları işbirliklerine ve ziyaretlere Londra'dan başladıklarını, San Francisco ve Singapur'un da eklenmesiyle birlikte, Türkiye'den çıkan FinTech girişimlerine 3 kıtada işbirliği fırsatları geliştireceklerinin altını çizdiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz