İkinci yarıda sıçrama yaparız

Hepsipay Yönetim Kurulu Başkanı Murat Koloğlu ile yeni oluşan ödeme şirketleri sektörünü konuştuk...

1.06.2017 13:02:260
Paylaş Tweet Paylaş
İkinci yarıda sıçrama yaparız
Elçin Cirik
ecirik@capital.com.tr

Hepsipay, Hepsiburada.com’un yüzde 100 iştiraki. Çiçeği burnunda şirket, Türkiye’nin en büyük ödeme platformu olmaya hazırlanıyor. Bugün 700 şirkete hizmet veren Hepsipay, yıl sonunda bu sayıyı 6 bine çıkaracak. Hepsipay Yönetim Kurulu Başkanı MURAT KULOĞLU, eylül ayında Türkiye’nin en büyük ödeme platformu haline gelmeyi hedeflediklerini söylüyor. Kuloğlu, “Türkiye’de sektörün lideri olmak istiyoruz. Özellikle yılın ikinci yarısında sıçrama yapmayı planlıyoruz” diyor.

Hepsipay, bugün işletmelere online, offline ya da fiziksel dünyada ödeme alabilmeleri için gerekli olan kullanışlı ve basit yöntemleri sunuyor. Şubat 2016’da lisans alan şirket, geçtiğimiz haziran ayında ilk müşterileriyle çalışmaya başladı. Bugün 700’ü aşan sayıda şirketle çalışan Hepsipay, yılın sonuna kadar 6 bin şirkete ulaşmayı planlıyor. Şirket Eylül ayı itibarıyla Türkiye’nin en büyük ödeme platformu haline gelmeyi hedefliyor. Öyle ki şirketin yönetim kurulu başkanı Murat Kuloğlu, gelecek planlarını “Hem müşteri hem ürün sayısı bakımından Türkiye’deki en geniş platform olacağız. Biz Türkiye’de sektörün lideri olmak istiyoruz. 2017 yıl sonunda 1 milyar TL işlem hacminin Hepsipay ürünleri üzerinden geçmesini hedefliyoruz” sözleriyle aktarıyor. Hepsipay Yönetim Kurulu Başkanı Murat Koloğlu ile yeni oluşan ödeme şirketleri sektörünü ve hem bireyler hem şirketler bazında büyüme planlarını konuştuk:
* Hepsipay olarak Haziran 2016’da çalışmaya başladınız. 9 aylık süreçte şirkette nasıl bir büyüme oldu?
 Biz sanal ortamda şirketlerin ödeme fonksiyonlarına aracılık ediyoruz. Ana sermayedarımız Hepsiburada, 6 bin 500 KOBİ şirketiyle çalışıyor ve 6 milyon bireysel müşterisi bulunuyor. Bu platformun ödeme işini Hepsipay olarak biz yapıyoruz. Faaliyet iznimizi, 11 Şubat 2016’da aldık, ardından haziran ayında ilk müşterilerimizle çalışmaya başladık. Hepsipay olarak iletişim faaliyetlerimize ekim ayında start verdik. Bugün ayda 1.500’den fazla şirketten başvuru alıyoruz.
Şu anda sadece 700’ü aşan müşteri şirketle çalışıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana yüzde 500 büyüme yakaladık, baz etkisi nedeniyle büyümemiz çok hızlı oluyor.
* Şirketlere ne tip hizmetler veriyorsunuz?
 Aslında sunduğumuz ürünlerle müşterilerimize “Siz satışınızı artırmaya odaklanın, biz sizin ödeme fonksiyonunuzu hallederiz” diyoruz. Sanal POS alternatifli ödeme geçidi, kolay ödeme, kart saklama ve dolandırıcılığa karşı koruma hizmetleri veriyoruz. Ödeme geçidi, aslında çok bankalı bir sanal POS; müşteri şirketimize bizimle yaptığı tek bir anlaşmayla tüm bankaların kredi kartlarıyla çalışma imkanı veriyoruz. Bu hizmetin en güzel tarafı, şirketlere ertesi iş günü ödeme yapıyoruz. Kolay ödeme hizmetiyle de internet sitesi olmayan şirketlerin, bu işletmeler özel okul, mali müşavir ya da çiçekçi olabilir, ödemelerini kolayca alabilmesini sağlıyoruz. 3D güvenliğiyle bir ödeme ekranı sayesinde şirketlerin müşterilerinden ödeme alıyoruz. Kart saklama hizmetimiz ise artık mobil alışverişin gelişmesiyle dijital ödemenin ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Hepsiburada’nın yaptığı araştırmalara göre internet alışverişinde istenen her ekstra bilgi müşterilerin kaçmasına neden oluyor. Kart saklama hizmetiyle şirketler müşterilerinin kart bilgilerini bizim güvenliğimizde saklayabiliyor ve böylece müşterileri çok az adımla, kart bilgilerini tekrar tekrar girmeden hızla satın alma yapabiliyor. Verdiğimiz dolandırıcılığa karşı koruma hizmetleriyle de kendi içinde güvenlik ekibi kurmak istemeyen şirketlere bizim gelişmiş dolandırıcılık işlemlerimizle ulaşıyoruz. Bizim bu alanda pek çok sektörden gelen deneyimimiz var. Burada geniş yazılımımızla en iyi hizmeti veriyoruz.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz