Kampanyayı mobilden başlattık

Akbank'ın yeni ürünü"Akbank Direkt Kart"kredi kartı olmayanlara da tüm online mağazaların kapısını açıyor. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, "Yeni kartımızın kampanya lansmanını ilk olarak mobil üzerinden yaptık"diyor.

1.06.2014 13:13:210
Paylaş Tweet Paylaş
Kampanyayı mobilden başlattık
Akbank'ın yeni ürünü "Akbank Direkt Kart" kredi kartı olmayanlara da tüm online mağazaların kapısını açıyor. Mobil bankacılık alanındaki çalışmalara kesintisiz devam ettiklerini söyleyen Akbank Direkt Bankacılık'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, "Yeni kartımızın kampanya lansmanını ilk olarak mobil üzerinden yaptık" diyor ve ekliyor:

"Akbank, bir kez daha teknolojideki gelişmeleri en hızlı şekilde bankacılık ürün ve hizmetlerine uyarlayarak müşterilerinin hizmetine sunuyor." Akbank Direkt’in yeni ürünü Akbank Direkt Kart’ı geçtiğimiz günlerde hayata geçiren banka, kredi kartı olmayanlara da tüm online mağazaların kapısını açıyor.

Akbank Direkt Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, “Akbank Direkt ile müşterilerimize online alışveriş dünyasının kapılarını açıyoruz” diyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de mobil teknolojilerinin hızla gelişmesiyle bu alanın öneminin giderek artacağını söyleyen Oğuz, bu nedenle mobil bankacılık alanındaki çalışmalara kesintisiz devam ettiklerini söylüyor.

Oğuz, “Akbank Direkt Kart kampanyamızın lansmanını da ilk olarak mobil üzerinden yaptık. Kampanyamız henüz başlamadan tanıtım filmimizi mobil mecralarda paylaştık” diyor.

Akbank Direkt Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz ile yeni kredi kartları Akbank Direkt Kart’ı ve yeni kampanyalarını konuştuk:

Akbank Direkt Kart nasıl doğdu?
Artık neredeyse herkes internete giriyor ve bu büyülü dünyada yolculuk yapıyor. İnternette binlerce sanal mağazada birbirinden çekici milyonlarca ürün var. Ancak bu mağazalardan kredi kartı olmadan alışveriş yapılamıyor. Artık kredi kartı olmayanlar da çok beğendikleri bir ürünü almak için kredi kartı olan yakınlarına gitmek yerine Akbank Direkt Kart’ı kullanabilecek.~
Akbank Direkt Kart’ın diğer kartlara göre en önemli farkı nedir?
Akbank Direkt Kart, internet bankacılığından yaratılabilen ilk ön ödemeli sanal kart. Bu nedenle de Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip. Ayrıca Akbank Direkt Kart, internet veya mobil üzerinden fiziksel olarak değil sanal olarak oluşturulduğu için hemen kullanılmaya başlanabiliyor ve bu kart ile istenilen yerden online alışveriş yapılabiliyor.

Tüketicilere ne gibi avantajlar sunuyor?
Akbank, bir kez daha teknolojideki gelişmeleri en hızlı şekilde bankacılık ürün ve hizmetlerine uyarlayarak müşterilerinin hizmetine sunuyor. Akbank Direkt Kart’ın en önemli avantajlarından biri kredi kartı olmayanlara da tüm online mağazaların kapısını açması.

Başka ne gibi faydaları var?
Ayrıca anneler ve babalar çocuklarının harçlıklarını da güvenli bir şekilde Akbank Direkt Kart ile verebilecek. Bunun dışında Akbank Direkt Kart sahibi gençler, iTunes ve benzeri mağazalardan, akıllı telefon ya da tabletleri için çok sevdikleri oyunları, müzikleri kolayca satın alarak indirebilecek.

Akbank Direkt Kart sahibi olmak için ne yapmak gerekiyor?
Akbank Direkt Kart sanal olarak oluşturulup anında kullanılabiliyor. Bunun için Akbank Direkt İnternet ya da Akbank Direkt Mo-bil’i açmak yeterli.

Kampanya lansmanı için neden dünya kupası seçildi?
Türkiye’nin yarım kalan 64 yıllık dünya kupası yolculuğunu Akbank Direkt ile tamamlamayı istedik. Bu nedenle 2014 FIFA Dünya Kupası B Grubu İspanya-Hollanda karşılaşmasına 2 eski milli futbolcumuzla birlikte Akbank Direkt Kart sahiplerinden şanslı üç çifti Brezilya’ya yolluyoruz.~
Kimler dünya kupasını izleme şansı yakalayacak?
1950 yılında Brezilya’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası’na katılım hakkı kazanan takımın o dönemdeki kadrosundan şu anda sadece iki kişi, Bülent Eken ve Erol Keskin hayatta. Düzenleyeceğimiz çekilişte kazanan üç çift İspanya- Hollanda grup maçına, Bülent Eken ve Erol Keskin ile birlikte gidecek.

Böylece Akbank Direkt, 64 yıl önce dünya kupasına katılma hakkı kazanıp katılamamış olan milli takımdan kalan son 2 kişiyi, dünya kupasına götü-rerek yarım kalan yolculuğu tamamlayacak. Bu özel yolculuğu tasarlarken müşterilerimizin de bizlerle bu mutluluğu ve heyecanı yaşamasını istedik.

3 şanslı Akbank Direkt Kart sahibi talihlimiz ve yanlarında seçecekleri birer kişi iki eski milli futbolcumuzla bu heyecanı birebir yaşayacak.

Kampanyanın lansmanı neden mobilde başladı?
Dünyada ve Türkiye’de mobil teknolojilerinin hızla gelişmesiyle mobilin öneminin giderek artacağını düşünüyoruz. Özellikle mobil bankacılık alanında çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Kampanyamızın lansmanını da ilk olarak mobil üzerinden yaparak kampanyamız henüz başlamadan önce tanıtım filmimizi geçtiğimiz günlerde mobil mecralarda paylaştık.

Kampanyaya ilgi nasıl oldu?
Türkiye’de bir ilk olarak, kampanyanın lansmanı ilk mobil mecralarda yapıldı. Kampanya başlamadan 1 gün önce, mobil üzerinden tanıtım filmi paylaşıldı. Akbank Direkt olarak mobilde liderlik hedefliyoruz ve bunun için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

3 Şubat’ta başlayan kampanyamızın tanıtımlarına devam ediyoruz. Tanıtım videomuzun izlenme sayısı bu kadar kısa bir sürede 2 milyona ulaştı. Tanıtımlar başladıktan sonra özellikle sosyal medyada çok güzel yorumlar aldık. Hatta bazıları bu hikayenin senaryosunun yazılması gerektiğini bile yazdı.~
"Şubeye gitmeye gerek yok"
YÜKLEME NASIL YAPILIYOR?

Akbank Direkt Kart'a para yükleme, Akbank Direkt üzerinden ya da Akbank ATM'lerinden para yatırarak yapılabiliyor. Akbank Direkt Kart'a sahip olmak için kurye beklemeye veya şubeye gitmek gerekmiyor.

CÜZDAN GEREKMİYOR
Akbank Direkt Kart direkt olarak kanallardan oluşturuluyor. Cüzdanda yer ayırmaya gerek kalmadan yine anında kullanılabiliyor.

64 yıl sonra Dünya Kupası nda!
FİNAL MAÇI

FIFA Dünya Kupası, 64 yıl sonra ilk kez yeniden Brezilya'da düzenleniyor. Biz de 2014 FIFA Dünya Kupası final maçı için Türkiye'de kampanya düzenleme yetkisi olan tek bankayız.

BREZİLYA YOLCULARI
Bununla birlikte 2014 FIFA Dünya Kupası B Grubu İspanya-Hollanda karşılaşmasına 2 eski milli futbolcumuzla birlikte Akbank Direkt Kart sahiplerinden şanslı üç çifti Brezilya'ya Visa sponsorluğunda düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası'na yolluyoruz.

KİMLER KATILABİLİR?
Akbank Direkt İnternet veya Akbank Direkt Mobil üzerinden Akbank Direkt Kart yaratan herkese çekiliş hakkı vereceğiz.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz