"Promosyon ödemeleri Mart'ta başlıyor"

Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın: Mart'tan itibaren emeklilere 2 milyar TL promosyon ödemesine başlıyoruz.

17.02.2017 15:49:540
Paylaş Tweet Paylaş
"Promosyon ödemeleri Mart'ta başlıyor"
Bankanın 2016 yılına ilişkin finansal verilerini değerlendiren Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, yürütülmekte olan değişim projesinin de katkısı ile son 5 yılda aktif toplamlarını 2 katına çıkardıklarını belirtti. Hüseyin Aydın “Yani bir Ziraat Bankası kadar daha büyüdük diyebiliriz. Bu büyümeyi, kredilerimizi sektörden daha hızlı artırarak gerçekleştirdik. Tüketici ve girişimci KOBİ kredilerindeki pazar paylarımız sırasıyla %16 ve %15 olarak gerçekleşirken toplam kredi pazar payımız hali hazırda %13,5 seviyesine ulaşmış durumda. Kredilerimiz son 5 yılda 2 kattan fazla arttı ve bilanço içindeki payı %44’den %65 seviyesine artış kaydetti” dedi.

Nakdi kredilerin 2016 yılı sonu itibariyle %25 artışla 233 milyar TL, gayrinakdi kredilerin 79 milyar TL, toplam kredi büyüklüğünün ise 312 milyar TL seviyesine ulaştığını açıklayan Aydın, nakdi, gayrinakdi ve toplam kredilerde sektör liderliğini sürdürdüklerini ifade etti.

EMEKLİYE 2 MİLYAR TL

Ziraat Finans Grubu olarak hali hazırda 19 ülkede ve 99 noktada müşterilerine hizmet sunmayı sürdürdüklerini belirten Aydın sözlerine şöyle devam etti:

“Hiçbir bankanın olmadığı 400’e yakın yerleşim biriminde faaliyet gösteren, öğrenci, çiftçi, memur, serbest çalışan, emeklilerden ülkemizin en büyük şirketlerine kadar finansal çözümler üreterek herkesin bankası olan, özkaynaklarını geliştirerek istikrarlı büyümeyi ve bir bankadan daha fazlası olmayı hedefleyen Ziraat Bankası, emeklilere promosyon sürecinin çözümüne de öncülük etmiş bulunmaktadır. Yaklaşık 2 milyar TL seviyesinde olmasını hesapladığımız emeklilerimize promosyon ödemelerine Mart ayı itibariyle başlamış olacağız. Ziraat Bankası kendini geliştirmeyi ve verimlilik anlayışı ile istikrarlı olarak büyümeyi sürdürürken, ülkemizin gelişimine ve büyümesine olan katkısını artırmaya devam edecektir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz