Şahenk'ten sürpriz istifa

Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Faik Şahenk, görevini Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Sözen’e devretti.

20.09.2017 10:21:000
Paylaş Tweet Paylaş
Şahenk'ten sürpriz istifa

Doğuş Holding ve Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Garanti Bankası'ndaki başkanlık görevinden dün istifa etti. Şahenk'in yerine Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Sözen atandı. Bankadan yapılan açıklamada, Ferit Şahenk'e Garanti Bankası Onursal Başkanı sıfatı verildiği açıklandı. 

Konuyla ilgili olarak Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“16 yıldır bankamızın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen, ortaya koyduğu vizyon ve öngörüsüyle bankamızın gelişimine önemli katkılar sağlayan Sayın Ferit Şahenk, başarılarla dolu yolculuğumuzda çok özel bir yere sahip. Sayın Ferit Şahenk, önümüzdeki dönemde de Onursal Başkan olarak bankamızın gelişimine katkı sağlamayı, tecrübeleriyle üst yönetime destek olmayı sürdürecek. Yönetim kurulumuz, bünyesinde bulunduğumuz BBVA’nın deneyimli yöneticileri ve Süleyman Sözen’in liderliğinde bankamıza yön vermeye devam edecek. Görev değişikliğinin, bankamız ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz.” 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz