Uzun vadeli işbirliklerini teşvik ediyor

Lider Faktoring Genel Müdürü Can Güney, sorularımızı yanıtladı.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Uzun vadeli işbirliklerini teşvik ediyor
Lider Faktoring, yurt çapındaki 23 temsilciliği ve 180 çalışanıyla müşteri veritabanında bulunan, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren yaklaşık 17 bini aşan KOBİ müşterisine yurtiçi alacaklarının finansmanı konusunda hizmet veriyor. 2011 yılında 500 milyon TL bilanço büyüklüğüne ve 1,5 milyar TL ciro hedefine ulaşan şirket, iki yıldır üst üste Kurumsal Yönetim Ödülü'nü alıyor. Aldıkları ödüllerin şirkete nasıl yansıdığını konuştuğumuz Lider Faktoring Genel Müdürü Can Güney, "İki yıldır üst üste aldığımız Kurumsal Yönetim Ödülü'nün oldukça itibarlı ve önemli bir ödül olduğuna inanıyoruz. Özellikle bu tür yüksek prestijli ödüllerin müşterilerimiz nezdinde olumlu yönde algılama farklılıkları yarattığı ve bizimle uzun vadeli işbirlikteliklerine girme yönünde teşvik edici olduğu aşikar" diyor. Ayrıca tanınırlık konusunda da aldıkları ödüllerin ciddi bir fark yarattığını ifade eden Can Güney, "Biz işimizi doğru yaparken ve istikrarımızı korurken çeşitli vesilelerle bunun ödüllendirilmesi elbette çok gurur verici ve işimizi daha iyi yapma konusunda destekleyici oluyor" yorumunu yapıyor. Can Güney'in sorularımıza verdiği yanıtlar ise şöyle;

2011 yılını ciro, kârlılık, büyüme oranı, şube ve personel gibi rakamsal veriler ışığında değerlendirir misiniz?
- Hizmet sektörü içinde yer almamızdan dolayı, KOBİ müşterilerimiz ve verdiğimiz hizmetin kalitesi bizim açımızdan çok önemli. İşimizi büyütme ve geliştirme adına 2010 yılı sonu itibariyle farklı coğrafyalarda bulunan 14 temsilciliğimizin sayısını artırmaya başladık. Haziran 2011'de Merter (İstanbul), Bodrum (Muğla) ve Körfez (Kocaeli) temsilciliklerini, Temmuz'da Beylikdüzü (İstanbul) ve Gaziantep temsilciliklerini, Ağustos ayında Pendik (İstanbul), Kasım ayında Mega Center (İstanbul) ve Ostim (Ankara), en son olarak Aralık ayında Mersin temsilciliğini faaliyete geçirerek toplam 23 temsilciliğe yükselttik. İçinde bulunduğumuz sektörün dinamiği göz önünde bulundurulduğunda; hız ve uzmanlık isteyen faktoring sektöründe, deneyimli kadromuz, yaygın hizmet ağımız ve çözüm odaklı iş anlayışımız ile çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren yaklaşık 17 bini aşan KOBİ
müşterimize kaliteden ödün vermeden en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Bu amaç için 2010 başında 132 kişilik ekibimiz açılan yeni temsilciliklerle beraber bugün itibariyle 180'e ulaştı ve bizim en değerli kaynağımız oldu. Çünkü biliyoruz ki hizmet sektörü insansız olmaz. Deneyimli kadromuz ve yaygın hizmet ağımız sayesinde 2011 yılında 500 milyon TL bilanço büyüklüğü ve 1,5 milyar TL ciro hedefine ulaştık.

"HEDEFİMİZ KOBİ'LERE ARTI DEĞER KATMAK"
Hedef kitlesi küçük ve orta boy şirketler olan Lider Faktoring'in KOBİ'lerle ilişkilerini Can Güney şöyle anlatıyor;

ÖZEL VE HIZLI HİZMET İÇİN YATIRIM

"Vakit ve Nakit... İkisinin de değerini iyi biliyoruz!" sloganıyla hareket eden Lider Faktoring olarak KOBİ müşterilerimizin ihtiyaçlarını en uygun ve en hızlı şekilde karşılamak için gerekli insan ve bilgi işlem yatırımlarına büyük önem veriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.