Zor hedefe 3 yıl kaldı

Son krizde ertelenen veya vazgeçilen yatırım kararlarının etkisiyle yüzde 60 daralma yaşayan leasing sektörü tekrar büyümeye geçti.

1.10.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Zor hedefe 3 yıl kaldı


NURGÜN EYÜBOĞLU / YAPI KREDİ LEASING GM3 SEKTÖRDE HIZLI BÜYÜDÜK
6 AYLIK PERFORMANS
Yapılan yeni işlem adetlerine baktığımızda pazarın 2011'in ilk 6 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 55, 2010'un son yarısına göre ise yüzde 30 büyüdüğünü görüyoruz. Yapı Kredi Leasing olarak 2010 yılının ilk 6 aylık dönemine göre yüzde 74, aynı yılın son 6 aylık döneme göre yüzde 57'lik artış ile pazarın üzerinde, müşteri adetlerine de yansıyacak bir artışa imza attık.
KOBİ'LERE YENİ MODEL
İlk yarıda yaklaşık 450 milyon dolar olan hacmimizi artırmamızda özellikle inşaat sektörü ve makine ekipman yatırımları, tekstil sektörü ve gayrimenkul işlemlerindeki artışlar etkili oldu. Ayrıca KOBİ segmentinde uyguladığımız yeni model de 2011 yılının ikinci çeyreğinde pazardaki farkımızı ortaya çıkardı. Tüm leasing şirketleri olarak yeni dönem hedefimizin sektöre getirilen dinamizmin sürekli olmasını sağlayacak adımları atmak ve ürünü yaygın kitlelerin kullanacağı şekilde tanıtmak olduğunu söyleyebilirim.


TUNCER MUTLUCAN / AKLEASE GM
"HEDEFTE LEASING'İ TANIMAYAN ŞİRKETLER"
100'ÜN ÜZERİNDE YENİ MÜŞTERİ
AKLease olarak KOBİ'lerin yanı sıra, sektörün çok da fazla ulaşmadığı, kurumsal ve ticari şirketler de hedef kitlemiz içinde yer alıyor. Hedefimiz, sadece yeni müşteri kazanmak değil. AKLease olarak daha önce leasing ile tanışmamış şirketleri de sektöre kazandırmak istiyoruz. Yalnızca 2011 yılında, 100'ün üzerinde, daha önceden hiç işlem gerçekleştirmediğimiz kurumsal ve ticari nitelikli şirketle leasing işlemi gerçekleştirdik.
AVANTAJLARINI ANLATIYORUZ
Bu şirketlerin çoğu, leasingi tanımıyor ve leasingi bir yatırım finansmanı alternatifi olarak görmüyordu. Bu şirketlere leasingin tüm avantajlarını kararlılıkla anlattık. Leasingi yaygınlaştırmanın ve her müşteri segmentiyle tanıştırmanın, yalnız bizim için değil, sektörümüz içinde önemli olduğunu düşünüyoruz.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz