Yarışma sanal VOB piyasası gerçek

Akbank VOB Sanal Portföy Yarışması'nın üçüncüsü, 3 Ekim-31 Ekim tarihleri arasında yapılıyor.

1.10.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yarışma sanal VOB piyasası gerçek


Capital: Yatırımcıların sayısını artırmak için neler gerekli?
- Yatırımcıların bu piyasa hakkında bilgisi ve tecrübesi arttıkça, bu rakamın çok daha büyüyeceğine inanıyoruz. Bundan dolayı bu piyasaya ilgi duyan potansiyel yatırımcılara benim öncelikli tavsiyem, müşterimiz olsun olmasın yatirimci.akbank.com.tr adresinde tüm yatırımcılara sunduğumuz Akbank VOB Okulu'nu tamamlayarak teorik eğitimi almaları... Ardından da Sanal VOB Portföy yarışmamızla pratikte nasıl bir hayat olduğunu test ederek bilgi seviyelerini artırmaları olacak.

Capital: Bu yılki yarışma takvimi, ödüller hakkında bilgi verir misiniz?
- 2009'da düzenlediğimiz yarışma büyük ilgi görünce, 2010'da ikincisini düzenleyerek bunu geleneksel hale getirmeyi düşündük. Şimdi 2011'in Ekim ayında yarışmanın üçüncüsünü düzenliyoruz Yarışmaya kayıtlar, 20 Eylül Salı günü başladı. 3 Ekim-31 Ekim 2011 tarihleri arasında sürecek yarışmada katılımcılar, sanal 100 bin TL ile başladıkları portföylerini, VOB'da aldıkları pozisyonlarla artırmak üzere yarışacaklar. Bir aylık süreçte en yüksek portföy değerine ulaşacak yarışmacıyı 5 bin TL'lik para ödülü bekliyor. İkinci yarışmacı 3 bin TL, üçüncü yarışmacı ise 2 bin TL ödüle hak kazanacak. Ödül töreni İzmir'de Vadeli Opsiyon Borsası'nda yapılacak. Yarışmacılar ödüllerini Akbank, VOB ve Ekonomist dergisinin yöneticilerinin ellerinden alacaklar.

Capital: Yarışmanın kuralları konusunda bilgi verir misiniz?
- Yarışmanın formatı geçen yıllardaki ile aynı, yarışma sistemimiz gerçek VOB işlemlerinde kullanılan sistem ile kâr, zarar ve teminat hesaplamalarıyla birebir örtüşüyor. VOB Sanal Portföy Yarışması'ndaki bütün emirler, gerçek seans saatleri içinde (9:15-17:35) gerçekleşecek. Emir iletim, emir gerçekleşmesi tamamen piyasa sistemine entegre edildiğinden, VOB Sanal Portföy Yarışması'nda da gerçek piyasada olduğu gibi portföy değerleri, en son uzlaşma değeri üzerinden hesaplanacak. Yarışmada teminat takibi yapılacak, sürdürme teminatının altına düşen yatırımcıların pozisyonları ters işlemle kapatılmayacak, ancak yeni işlem yapmak istediklerinde kendileri bu pozisyonları kapatmak durumunda kalacaklar.

Capital: Hangi kontratlar kullanılacak, kimler katılabilecek?
- Yarışmada derinlik açısından yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği IMKB 30 Endeksi ve TL/USD kontratları ile işlem yapılacak. Akbank VOB Sanal Portföy Yarışması'na isteyen herkes katılabilir, hiçbir kısıtlamamız yok. Yarışmaya katılmak isteyenlerin yapması gereken sadece yatirimci.akbank.com.tr adresine girip ücretsiz olarak yarışmaya kayıt olmak. Yarışmanın son gününe kadar kayıt olarak, işlem yapmak mümkün. Kayıtların 20 Eylül'de başladığı yarışmamızda işlemler, 3 Ekim 2011'de başlayacak, 31 Ekim 2011'de de tamamlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz