Türkiye'nin gönlü zengin 50 iş insanı

"Türkiye'nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı'nı araştırdık.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Türkiye'nin gönlü zengin 50 iş insanı


ERDEN TİMUR / NEF YÖNETİM KURULU ÜYESİ
"GERÇEK BİR SOSYAL ŞİRKET OLMAK İSTİYORUZ"
SOSYAL HEDEFLER

Kuruluş felsefemiz doğrultusunda, nefes gibi can veren ve yaşamın vazgeçilmezi haline gelen işler yapmak için yola çıktık. Varoluş amacımızı, sosyal sorumluluk ve topluma katkı sağlamak olarak tanımladık. Bir sosyal şirket olma felsefesiyle kurduğumuz Nef'te, sosyal sorumluluğu şirketimizin ana faaliyet alanı olarak konumlandırdık. Yine sosyal şirket yönetim anlayışı çerçevesinde, sosyal sorumluluk fonksiyonunu şirketimizin pazarlama, satış ve finans gibi diğer ana fonksiyonlarıyla aynı seviyede temsil ederken aldığımız tüm ticari kararları da sosyal hedeflerle destekledik. Sosyal sorumluluğu bir araç değil, amaç olarak görerek ticari başarımızı sosyal sorumluluk alanında yeni fırsatlar yaratmak amacıyla kullanıyoruz.
ÖRNEK MODEL
Geniş bir yelpazede yenilikçi, sürdürülebilir ve özgün projeler hayat geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. Toplumsal kalkınmanın en güçlü kaldıracı olan eğitimi, ana odak noktamız olarak belirleyerek yepyeni modeller ve fırsatlar yaratma yolunu seçtik. MEB ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde, son 2 yıl içinde 31 okul öncesi eğitim kurumunu ve ilköğretim okulunu hayata geçirme sözünü verdik. Amacımızı sadece bir okul yapmak değil geliştirdiğimiz farklı okul mimarisiyle gelecekte yapılacak tüm okullarda uygulanacak örnek bir okul modeli oluşturmak olarak belirledik.
EMİN ADIMLAR
Bugüne kadar sayısız öğrenci bursları verdik. ihtiyaç sahibi ailelere maddi ve manevi yardım, engelli ve kimsesiz çocuklara destek, çevreyi ve doğal hayatı koruma projeleri gibi yaygın toplumsal destek projeleri gerçekleştiren bir şirket olarak, gelecek yıllarda da özgün sosyal sorumluluk projeleri yaratacağız. Gerçek bir sosyal şirket olma yolunda emin ve sağlam adımlar atmaya devam edeceğiz. Türkiye'de sosyal şirket modelinin yaygınlaşmasını hedefliyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz