Yeni kuşak CEO geliyor

49 yaş üzerindeki CEO’ların yerini daha gençleri alıyor...

1.07.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yeni kuşak CEO geliyor

TUĞRUL ARIKAN / ANADOLU ISUZU GM
“KUŞAK FARKLILIKLARI VAR"

GERİ BİLDİRİMCİ
Baby boomer’larla X jenerasyonuna mensup liderler arasında önemli farklılıklar var. Daha genç olan liderler, işteki performansı ve sadakati uzun çalışma saatleri ile değerlendirmiyor. İş ve özel yaşam dengesine daha fazla dikkat ediyorlar. Ekiplerine sık sık ve doyurucu geri bildirim vermeyi seviyorlar. Özellikle de açık iletişim ile takdirin önemini savunuyorlar.
AÇIK İLETİŞİM
X jenerasyonuna mensup olan bir yönetici olarak şirketin her seviyesinde açık iletişimin önemine dikkat ediyorum. Şirketteki iyi arkadaşlığın genel iş performansı açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bana göre, bir liderin her fonksiyonun işini çok iyi bilmesine gerek yok. Bu nedenle işleri delege etmeyi ve sorumluluk vermeyi doğru buluyorum. Ancak pazar odaklılığının da şirketin her kademesine yerleşmesini beklerim.
ESNEKLİK ARTACAK
Önümüzdeki yıllarda da geçmişte olduğu gibi liderlik tiplerinde değişimler olacak. Pazar, müşteri ve çalışan odaklılığı çok daha yüksek olan, pazarda fark yaratmak için teknolojik kanalları iyice zorlayan liderler göreceğiz. Bu yeni nesil liderler, şirket iç kurallarını da yeniden ele alacak ve daha esnek çalışma koşullarını savunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz