"Beni bir tek atım Kont dinlendirir"

Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, binicilik hobisini bize anlattı.

28 TEMMUZ, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Beni bir tek atım Kont dinlendirir
Eray Kapıcıoğlu, kendi deyimiyle tam bir iskolik. Çalışmaktan büyük keyif aldığını söyleyen Kapıcıoğlu, bu yoğun tempoda kendisini dinlendiren tek seyin ise at binmek olduğunu anlatıyor. Ata binmeyi isi yönetmeye benzeten Kapıcıoğlu, “İşte nasıl konsantre oluyor, doğru adımları atmak, doğru kişilerle çalışmak zorunda kalıyorsanız atın üstünde de aynı önlemleri almak zorundasınız” diyor.

Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, yaklaşık 10 yıldır binicilik sporuyla ilgileniyor. Kont adında bir atı olan Kapıcıoğlu, binicilikten müthiş keyif aldığını söylüyor. Haftada 2 gün Kemerburgaz’da at binen Kapıcıoğlu, belindeki bir problem nedeniyle bu spora bir süreliğine ara verse de en geç 2 ay içinde atıyla tekrar buluşmayı planlıyor.

Ailede kendisi dışında sadece büyük kızı Demet’in binicilikle ilgilendiğini anlatan Kapıcıoğlu, atı tanımayan birinin eyerin üstünde durmasının çok zor olduğunu söylüyor. İmkanı, zamanı ve atlara sevgisi olan herkese bu sporu öneren Kapıcıoğlu, “At binmenin olmazsa olmazı kondisyondur.

Günde 8-10 kilometre tempolu yürüyüş yapmakla 1 saat at binmek arasında hiçbir fark yok. Eğer çok hareket etmeyen biriyseniz ata binmeye başladığınız ilk zamanlarda çok sıkıntı çekebilirsiniz” diyor. Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, binicilik hobisini bize şöyle anlattı:

‘Biniciliğe ne zaman merak saldınız?
Atlara olan sevgim, çocukluk yıllarına dayanıyor. Ancak biniciliğe başlayalı aşağı yukarı 10 yıl oldu. Gençlik yıllarında at binmişliğim vardı, ama hiç atım olmamıştı. Hem atlarımıza bakan seyislerden hem hocamızdan eğitim aldım, biniciliğin püf noktalarını öğrendim. Aslında ata binmek, otomobil kullanmak gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz