Bisikletimle konuşuyorum

Teknosa CEO’su Bülent Gürcan, bisikletini “arkadaşı” olarak tanımlıyor...

1.06.2017 14:52:010
Paylaş Tweet Paylaş
Bisikletimle konuşuyorum
YERÇEKİMSİZ ORTAM ÇOK KEYİFLİ
SUALTI HAYRANLIĞI

Dalmayı çok seviyorum. Herhalde 100’e yakın dalışım oldu. Geçmişte çok yapıyordum ama son yıllarda biraz daha yaz tatillerine indirgendi diyebilirim. Eskiden kışın da dalardım ama çok zevk aldığım bir şey değil, hem çok soğuk oluyor hem gri göğün altında su da karanlık oluyor. Dalışta en çok yerçekimsiz ortamı seviyorum. Özellikle 25-30 metre daldığınız zaman renkleri pırıl pırıl görebiliyorsunuz, çok keyifli oluyor. Daha derinler biraz daha karanlık. Doğanın içine girdiğinizde balıklar da sizden kaçmıyor. O yakınlık da müthiş bir duygu.
KOŞMAK RAHATLATIYOR
Onun dışında koşmayı çok seviyorum, çok rahatlatıyor. Özellikle 2-3 günlük yurt dışı seyahatlerinde saat farkından dolayı uyku çok verimsiz oluyor. Sabah erken kalkıyorum ve hava eğer çok soğuk ve yağmurlu değilse eşofmanlarımı giyip sokağa çıkıyor ve koşuyorum. Bir yandan da şehri gezmiş oluyorum. Sabah erkenden 40-45 dakika o sokaklarda koşmak müthiş bir keyifli oluyor.

VOLEYBOL TIPKI İŞ HAYATINA BENZİYOR
KRİZ ANINI KURTARMAK

Spor, yaşama ve işe çok şey katıyor. 15 yıl voleybol oynadım. Voleybol bir takım sporu ve 81 metrekarede oynanıyor. Topun hızı da 120 kilometre. Çok hızlı karar vermeli ve takımınızı çok iyi tanımalısınız. O topu kimin alacağını saliseler içinde kararlaştırmanız, antrenmanlarda bunu defalarca yaşamış olmanız gerekiyor. Dolayısıyla o kriz anına çok iyi hazırlanmış olmanız şart. Doğru yer tutarsanız o topu kurtarırsınız.
HERKES KENDİ SAHASINDA
Takımda müthiş bir arkadaşlık olması gerekiyor. Voleyboldaki takım ruhunun ve rekabetin, iş hayatına yüzde 100 katkısı olduğuna inanıyorum. Aynı iş hayatında olduğu gibi her takım kendi sahasında mücadele ediyor. Basketbol ve futbolda olduğu gibi omuz atamazsınız, çelme takamazsınız. Biz de şu anda kendi ofislerimizde, kendi mağazalarımızda en iyisini yapmaya çalışıyoruz. O anlamda voleybolu iş hayatına çok benzetiyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz